Článek
Na své dlouhé cestě si mnohokrát vyvrtnul kotník, na nejrůznějších místech těla se odřel až do masa, mnohokrát jej pobodaly vosy, musel čelit bolestem zad i rozsáhlých puchýřů nebo také rhabdomyolýze, při níž se do krve uvolňují škodlivé proteiny z poškozených svalových struktur, což může následně poškodit ledviny. Není tak divu, že rekonvalescence z přestálého dobrodružství stojí vytrvalce stejně sil jako výkon samotný.
A jak tedy vypadá nový světový rychlostní rekord v překonání Apalačské stezky (The Appalachian Trail)? Nejlepší zaznamenaný čas historie má hodnotu 45 dní, 12 hodin a 15 minut. V průměru tak ultramaratonec musel denně urazit přes 77 kilometrů den co den po dlouhých šest a půl týdne. Celá Apalačská stezka měří dohromady 3541 kilometrů, překonává 14 států USA a zahrnuje 152 400 metrů kumulovaného stoupání. Správci tohoto oblíbeného trailu přitom doporučují turistům, aby si rezervovali pět až sedm měsíců na její pěší překonání.
Celý McConaughyho běh byl nesupportovaný. To znamená, že si vše musel sám nést na zádech v batohu. Oblečení, spacák, stan, lékárničku a zásoby na tři až čtyři dny. Jídlo a pití doplňoval hlavně v turistických chatách po cestě. Jeho hlavní složkou potravy byly sušenky s náplní, mix sušeného ovoce a ořechů, proteinové tyčinky a také „kouzlo stezky", jak sám běžec označuje dary od spřátelených duší po cestě. Zcela soběstačný byl rekordman také v otázkách sponzorů nebo podpůrného týmu.
Srovnání se supportovaným výkonem Meltzera jde samozřejmě „přes kategorie". Zatímco jeho nesrovnatelně snazší výkon i přesto McConaughy překonal, pak předchozí rekord ve stejné kategorii doslova rozdupal na prach: Byl rychlejší hned o devět dní! Celá cesta končí výstupem na horu Mount Katahdin v nejsevernějším státě USA Maine, kam McConaughy dorazil po 37 hodinách nonstop v poslední své etapě o délce 178 kilometrů. Na vrcholu hory už na něj čekala jeho přítelkyně a jeden z kamarádů. Po společném sestupu z hory následovaly neskutečné bakchanálie v luxusní restauraci.
Samotného běžce už v průběhu projektu několikrát na sociálních sítích podpořil i profesionální vytrvalec Meltzer a přál mu mnoho zdaru v překonávání svého vlastního rekordu. McConaughy má teď v plánu navštívit několik lékařů specialistů kvůli nepříjemnému zatuhnutí levého kotníku a holeně. Nechá si prohlédnou i koleno, kde si, jak se obává, přetrhl vazy.