Článek
Meltzer je považován za člověka, který vyhrál nejvíce závodů na 100 kilometrů na světě. O to zajímavěji působí sdělení Bertolliniové, která na sebe více upozornila až právě svým projektem Túra za naše životy. V rámci něho chtěla bývalá vojačka upozornit na problémy obětí násilí. Sama prý byla sexuálně napadena v roce 2010, kdy sloužila u armády. Vyrovnávala se s posttraumatickým syndromem a od roku 2015 se věnovala dálkovým pochodům.
Trasu stezky prý nyní zdolala za 45 dní, 6 hodin a 28 minut. Předchozí rekord nepodporovaného pokusu o zdolání přitom činí 54 dní, 7 hodin a 48 minut a pochází z roku 2015. Výkon Bertolliniové by byl dokonce lepší než stávající nejrychlejší dosažený čas Karla Meltzera. Meltzerův výkon je ovšem velmi dobře zdokumentován jím i jeho podpůrným týmem. Americký borec měl k dispozici veškerý servis, co se potravin, pití, ledových obkladů, masáží, energetických gelů a nápojů a dalších týče.
Výkon Bertolliniové je spíše z říše spartánského bojovníka. Neměla prý s sebou ani přehrávač s muzikou a vše potřebné nesla ve čtyřicetilitrovém batohu. Denně prý zdolávala vzdálenosti mezi 57-85 kilometry a na nohou byla 16-20 hodin denně. „Chvílemi jsem také běžela, ale ne příliš dlouho," uvádí na svém profilu sama rekordmanka.
Nepodporované běhy či treky bývají zpravidla mnohem pomalejší než v doprovodu podpůrného týmu. I z tohoto důvodu nepůsobí její tvrzení příliš důvěryhodně. Na sociálních sítích si už vyslechla velmi ostrou kritiku. Samotní správci oficiálních stránek Apalačské stezky ovšem drží velmi korektní linii: „Ať už je, či není platný pokus Kaihy Bertolliniové, útoky na její osobu jsou odsouzeníhodné a musí přestat. Prošla si velmi těžkým životním obdobím a její snaha chránit další oběti násilí koresponduje s duchem Apalačské stezky," uvádějí na svých internetových stránkách.