ZNÁMKOVÁNÍ: Tři dvojky a tři čtyřky, Hranáč smolařem

Čeští fotbalisté prohráli s Portugalskem při vstupu do Eura 1:2. Vedli, ale neubránili ani bod. Nejlepší hodnocení podle Sportu.cz dostali brankář Jindřich Staněk, obránce Tomáš Holeš a střelec gólu Lukáš Provod. Jak si vedli čeští hráči?

Sestřih zápasu Portugalsko–Česko.Video: Česká televize

Jindřich Staněk
Ukázal, že je oprávněnou jedničkou. Třikrát vychytal Cristiana Ronalda, především zásah z 32. minuty byl skvělý. Při gólu nešťastně míč vyrazil, ale byl ve složité pozici.
2
Tomáš Holeš
Byl spolehlivý, výraznější chyby se nedopustil. Když bylo potřeba, zasáhl. Potvrdil, že patří do stoperské trojice.
2
Robin Hranáč
Namočil se do obou inkasovaných gólů. První si nešťastně srazil do sítě, při druhém míč zastavil pro Conceicaa. Jinak hrál dobře. Nabudil se vyhraným osobním soubojem s Ronaldem. Hasil výpady soupeře.
3
Ladislav Krejčí
Pár míčů zkazil, ale také několikrát dobře zasáhl. Obrana byla pod tlakem a fungovala celkem obstojně.
3
Vladimír Coufal
Technicky se mu nevedlo, ztratil několik míčů. Měl problémy s Leaem. Snažil se zabrat i dopředu, nahrál Provodovi na gól. Nebyl to jeho zápas. Z jeho strany šel i rozhodující gól.
4
Tomáš Souček
Všem zatrnulo, když pár minut před přestávkou ulehl na trávník a protahoval nohu. Ale vydržel, snažil se vykrývat prostory, v 81. minutě pálil v dobré pozici vedle.
3
Lukáš Provod
Na svou gólovou ránu nezapomene do konce života, trefil se báječně. Pomáhal Součkovi ve středu zálohy, herně nepropadl.
2
David Douděra
Dostal šanci na pozici levého halvbeka, byl zodpovědný v defenzivě, pral se s technikou a přihrávkami. Hodně u něj pracovaly emoce. Nacentroval do vápna před gólem Provoda.
4
Pavel Šulc
Byl neustále v pohybu, běhal živelně po celém hřišti, někdy možná až neefektivně. Už ve 4. minutě zkoušel střílet, ale Portugalci jeho ránu zablokovali.
4
Patrik Schick
Byl ochotný zabrat dozadu, pár míčů vybojoval, jednou zbytečným faulem nabídl Portugalcům standardku. Směrem dopředu vidět moc nebyl.
3
Jan Kuchta
Odevzdal se, poctivě pracoval směrem dozadu. Stejně jako u Schicka chyběla nadstavba v ofenzivě.
3
Mojmír Chytil
Rval se statečně, jednou se pokusil o průnik, kdy ho portugalská obrana pacifikovala na hraně faulu.