ZNÁMKOVÁNÍ: Barák shořel, nezdolné Čechy zvedal bezvadný Provod i náhradník Chorý

Přes 70 minut hráli v oslabení. Nevzdali se, a sebejistí Turci se museli strachovat o postup. Čeští fotbalisté s nimi ve středu prohráli 1:2 a Euro pro ně končí už po základní skupině. Hra reprezentace se zruinovala po vyloučení Antonína Baráka. Nestačil bezvadný výkon záložníka Lukáše Provoda nebo platný náhradník Tomáš Chorý. Jak Sport.cz hodnotí ostatní reprezentanty?

Sestřih utkání Česko - TureckoVideo: Česká televize

Jindřich Staněk
Oslabenému týmu dodával klid. Báječně vychytal Yildize, ale při zákroku se zranil. Nejspíš i proto při gólové střele Calhanoglua nenatáhl ruku, ale levou nohu. Musel ze hry.
3
Tomáš Holeš
Nenápadná jistota. Nechyboval. Možná v některých momentech mohl být o chlup sebevědomější v rozehrávce. V divokém závěru měnil pozici, poradil si.
3
Robin Hranáč
Zajímavý záměr. Při rozehrávce se zprvu vysouval do středu zálohy. Při bránění spolehlivý. Tentokrát se smolně nepřimotal k žádné inkasované brance. Ošklivě ho prošlápl Yildiz.
3
Ladislav Krejčí
Král české obrany. Silný ve vzduchu. Jistý na zemi. Žádné zbabělé odkopy. Systém se třemi stopery je pro něj jak dělaný. Snad jen gól nebo postup chyběl k jedničce.
2
Vladimír Coufal
Metal dlouhé auty, z nichž to zavánělo šancemi. Jinak si musel plnit hlavně defenzivní úkoly, k výpadům se moc nedostal. Turky aspoň dráždil. Zahrál standard.
3
Tomáš Souček
Do kombinace se moc nedostával, v plném počtu jednou nepříjemně. Vynikal ale ve vzduchu. Gól ze skrumáže po standardce byl odměnou za nezdolnost na celém turnaji.
2
Lukáš Provod
Dvakrát skvěle v první půli potáhl míč. Poprvé nakonec i sám zakončil, jeho druhý průnik nezužitkoval Jurásek. Neúnavný běžec, platný i v defenzivě, vyždímal se. Špičkový výkon.
1
David Jurásek
Měl dost práce s Gülerem a náběhy Yilmaze. K útočení se moc nedostal, ale mohl být za hrdinu. Po Provodově akci jen napálil míč do vybíhajícího brankáře Gunoka.
3
Antonín Barák
Pár ztrát, hloupá žlutá karta, nezachycené tempo. Jen on ví, zda se na něm nepodepsala nedávná indispozice. Po 20 minutách viděl další žlutou a musel ven. Jeho vyloučení rozložilo český plán.
5
Adam Hložek
Po Barákově vyloučení se zatáhl víc do zálohy. Předtím žádná sláva. Jeden tečovaný pokus po půli zpoza šestnáctky. A nic víc. Po úvodním gólu střídal.
4
Mojmír Chytil
Ještě v jedenácti prohrál většinu soubojů. V oslabení zacouval níž. Jen běhal a bránil. K míči se nedostal. Zraněného Schicka nenahradil, před hodinou hry už seděl na lavičce.
4
Matěj Kovář
Hodili ho do vody. Neutopil se. Zastoupil zraněného kolegu Staňka. Ani náznakem nebyla znát nervozita nebo nerozehranost. Gól v nastavení na jeho vrub rozhodně nejde.
3
Tomáš Chorý
Strom hry, který nešlo porazit. Po střídání se ráz hry změnil. Už se nedozvíme, jak by vypadala, kdyby nastoupil v základu. Měl prsty v Součkově gólu. Červenou po konci mače mu odpusťme.
1
Jan Kuchta
Jako náhradník se procpal do zakončení, porazil k zemi dva soupeře, skóroval. Sudí mu pískl faul. To bylo jediné, kdy se přihlásil o pozornost. Určitě si představoval vyvedenější Euro.
4

Ondřej Lingr a Matěj Jurásek nehodnoceni, na hřišti strávili méně než dvacet minut.

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale, které se hraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024, se posunulo do vyřazovací fáze. Česká reprezentace obsadila v základní skupině čtvrté místo a do play off nepostoupila.