Článek
59. minuta, Coufal si staví balon k rohovému čtvrtkruhu. Parádním rohlíkem do nejnebezpečnějšího prostoru šestnáctky vyzývá k hlavičce Ondřeje Lingra, po jeho tyčce srovnává Patrik Schick.
„Nacvičený signál, kdy zavírám zadní tyč. Přesně na takové balony jsem čekal,“ lebedil si střelec.
O tři minuty později stejná pohádka. Parádní centr českého beka z rohu letí přesně do náběhu Ladislavu Krejčímu, který branku míjí jen o kousek. „Kdybych líp mířil, muselo to tam spadnout,“ smutnil zakončovatel.
Coufal umí ze hry posílat do vápna perfektní centry, o tom není sporu. Vždyť v uplynulé sezoně Premier League zapsal sedm gólových asistencí. Teď demonstroval, že stejná činnost mu nedělá problém, ani když je míč v klidu.
Ačkoliv rohy původně zahrávat vůbec neměl.
„Dostal se k tomu poté, co začal Lukáš Provod mít zdravotní problémy. Coufal má kvalitní centry do šestnáctky ze hry. Rohy kopal přesně tam, kam měl. Budeme se zabývat tím, že ho při nich využijeme i dále. Ve West Hamu je přitom při rozích vzadu,“ vykládal trenér Ivan Hašek.
Pro klíčový duel s Turky (26. června) by mohly být standardky zbraní, která rozhodne o postupu českého mančaftu do osmifinále. Coufal by u toho neměl chybět, možná dokonce v roli exekutora.
Proti Gruzii hýřil u pravé lajny aktivitou. První duel turnaje s Portugalci (1:2) mu přitom vůbec nevyšel. Rychlonohý Rafael Leao jej motal, Coufal se navíc přichomýtl k oběma gólům.
Teď je snad konečně zpátky.
„Hrál tak, jak ho známe z West Hamu. Ládoval do vápna jeden centr za druhým. Má tyto schopnosti, odvedl velmi dobrý výkon. Byl jedním z lídrů,“ chválil Hašek.
Role lídra připadne zkušenému obránci i ve středu. Ve „vojně s Turkem“, která slovy Švejka prostě „musí bejt“, by Coufal coby poctivý voják mohl stát v první linii. I na prvním místě v žebříčku specialistů na standardky.