Neuvěřitelná chyba. Jak to mohli nevidět? Rakušané se vztekají po porážce od Francie

Nepředvedli vůbec zlý výkon, ale k bodům to nevedlo. Fotbalisté Rakouska ve své premiéře na letošním Euru podlehli 0:1 Francii, osudný zásah jim zasadil nešťastný vlastenec Maxmilliana Wöbera. K němuž ale podle poražených nemuselo vůbec dojít, neboť rozhodčí minutu a půl předtím nesmyslně otočil roh. „Nechci to házet jen na sudí, ale tohle je vážně neuvěřitelná chyba,“ kroutil hlavou kouč Ralf Rangnick.

Sestřih zápasu Rakousko - FrancieVideo: Česká televize

Jaká situace ostříleného stratéga tolik rozpálila?

Běžela 36. minuta duelu, výsledková tabule stále ukazovala bezbrankový stav. Propadnutý centr Michaela Gregoritsche sklepl kapitán Rakouska Marcel Sabitzer do stoprocentní šance parťákovi Christophu Baumgartnerovi. Mrštný gólman Francie Mike Maignan ale zakončovateli zmenšil úhel a přízemní střelu tečoval mimo branku. Inkriminovaný moment najdete na videu výše v čase 0:25.

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale se hraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024. Nechybí ani český národní tým pod vedením nového trenéra Ivana Haška, v základní skupině F se Češi střetli s Portugalskem, Gruzií a čeká je také zápas s Tureckem.

Rohový kop? Ne. Sudí Jesús Gil Manzano k šoku Rakušanů ukázal na kop od branky. Ti jej v čele s Baumgartnerem snažně prosili o změnu verdiktu, leč marně. Maignan dotyk nepřiznal, rozehrál jako obvykle a o dvě minuty později šli Francouzi do vedení, o které již nepřišli.

„Rozhodčí byl asi jediná osoba na celém stadionu, která neviděla roh. Nechápu, že mu nikdo neporadil do sluchátka. Video v podobné situaci zasáhnout nemůže, ale komunikovat by se přece dalo,“ nechápal Rangnick.

Ostrá kritika. A to měli Manzano a spol. na stadionu dokonce i vlastní fanklub…

„Byl to moment, po kterém jsme se mohli usadit na útočné polovině. Víceméně z další akce jsme pak inkasovali,“ mrzelo obránce Phillippa Mweneho. „Celá situace by se vyvinula jinak,“ dodal kouč.

Rangnickovi se také zdálo, že španělský arbitr nedržel stejný metr při rozdávání žlutých karet. „Dostali jsme jich pět, Francie dvě. To neodpovídá,“ čertil se trenér, který v minulosti vedl i slavný Manchester United.

Body to ale jeho výběru již nevrátí. Následující duely skupiny s Polskem a Nizozemskem tak budou muset Rakušané alespoň výsledkově zvládnout lépe. A doufat, že se opět nestanou oběťmi nepozornosti rozhodčích.

0 : 0 Ukrajina - Belgie 0 : 0 dohráno
20240626T18 : 00:00+0200