Fotbalista Varga je dva dny po operaci obličeje zpět doma v Maďarsku

Maďarský fotbalista Barnabás Varga byl dva dny po operaci obličeje propuštěn z nemocnice ve Stuttgartu a už je doma ve vlasti. Devětadvacetiletý útočník utrpěl v nedělním utkání mistrovství Evropy proti Skotsku po srážce s brankářem soupeře Angusem Gunnem několik zlomenin v obličeji a otřes mozku.

Maďar Barnabás Varga po kolizi se skotským gólmanem

„Barnabás je zpátky doma!“ napsal jeho klub Ferencváros v příspěvku na sociální síti X k fotografii, na níž je Varga zachycen na zadním sedadle automobilu s tmavými brýlemi a náplastmi na tváři.

Varga se zranil v druhém poločase nedělního zápasu, který nakonec Maďarsko díky gólu v nastaveném čase vyhrálo 1:0. Po střetu se skotským brankářem zůstal bezvládně ležet na trávníku. Spoluhráči se zdravotníky kolem něj roztáhli plachty a po osmi minutách ošetřování byl maďarský fotbalista na nosítkách transportován do sanitky a stuttgartské nemocnice, kde se v pondělí podrobil operaci. Druhý den ho tam navštívil trenér Marco Rossi a za tým jeho spoluhráč z Ferencvárose Endre Botka.

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale, které se hraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024, se posunulo do vyřazovací fáze. Česká reprezentace obsadila v základní skupině čtvrté místo a do play off nepostoupila.

Zatímco pro Vargu zraněním Euro skončilo jistě v neděli, jeho spoluhráči musejí čekat do dnešních závěrečných zápasů základní části, zda se z třetího místa ve skupině A dostanou do osmifinále.