Češi udělali z gruzínského brankáře muže zápasu. Je to historická událost, zářil Mamardašvili

Češi ve druhém poločase sobotního duelu na Euru vozili Gruzínce na kolotoči, z množství střel a šancí ale profitovali jen jednou (1:1). V cestě jim totiž stála zeď – brankář Giorgi Mamardašvili. Souček a spol. z něj udělali muže zápasu. „Bod je krásný,“ rozplýval se gruzínský gólman po utkání v Hamburku.

Sestřih zápasu Česko–GruzieVideo: Česká televize

Hamburk (od našeho zpravodaje)  Češi na Mamardašviliho vyslali 12 střel. Takový počet od Eura 1980 nevyslal žádný jiný tým, který utkání nedovedl k vítězství. Do sítě pustil pouze jedinou. Ve druhém poločase byl bezmocný proti dorážce Patrika Schicka.

„Měli jsme si při té situaci počínat líp. Ale jsme i tak šťastní, získali jsme pro Gruzii první bod na Euru. Tohle je historická událost,“ prohlásil Mamardašvili. Získaný bod při premiérové účasti Gruzie na evropském šampionátu je především jeho zásluha, v zápase vytáhl několik skvělých zákroků.

Patrik Schick dává gól proti Gruzii

Nakonec mohli Gruzínci dokonce vyhrát. V závěru nastavení se hnali tři na jediného obránce Robina Hranáče, Saba Lobjanidze ale sám před Jindřichem Staňkem přestřelil. Vzápětí hlavní rozhodčí odpískal konec.

„Tři body by byly úžasné, chybělo nám málo. Saba dá ale góly příště, nikdo z týmu mu nic nevyčítá. Užíváme si, že jsme ve hře o postup, i když všichni víme, jak silné je Portugalsko. My si ale věříme, odvedeme maximum a uvidíme,“ dodala 23letá jednička španělské Valencie.

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale, které se hraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024, se posunulo do vyřazovací fáze. Česká reprezentace obsadila v základní skupině čtvrté místo a do play off nepostoupila.