Článek
Konkrétně jde o rozhodčí Tomáše Grímma, Marka Janocha, Miroslava Skálu a Petra Tarkovského. U všech žalobce trval na podmínce. Soudce Vladimír Žák řekl, že se zřejmě tresty nebudou zásadně lišit od původního návrhu.
Podle zjištění Práva už další dohody o vině a trestu pravděpodobně nepadnou. „Zatím platí, že jsou uzavřené čtyři," sdělil státní zástupce Jan Scholle. Soudce Vladimír Žák nastínil, že jednání jsou nařízená na pátého a šestého září.
Kauza Šváb se týká 21 lidí, mezi nimiž jsou sudí, delegáti i hráči. A také klub Slavoj Vyšehrad, jemuž se podařilo postoupit z třetí ligy do druhé. A pomoci přitom podle spisu měli Berbr jako šéf organizované zločinecké skupiny a její další členové, a to sportovní manažer Vyšehradu Roman Rogoz, rozhodčí Grímm a někdejší hráč Michal Káník.
Grímm u soudu přiznal, že přijal úplatky, aby ovlivnil několik zápasů v letech 2019 a 2020. Berbra označil za nejmocnějšího muže českého fotbalu, kterého si nechtěl on ani ostatní sudí rozhněvat. „Na svém přiznání v plném rozsahu trvám," podotkl někdejší sudí.
Rozhodčí Janoch se ve své výpovědi pouze doznal, že přijal úplatky ve dvou zápasech. Nicméně k účasti na organizované zločinecké skupině se vůbec nevyjádřil.
Korupční aféra ve fotbale: soud s Romanem Berbrem a spol.
Tarkovský uvedl, že se podílel na převodu 1,3 milionu korun, o což ho požádal Káník. Nicméně už údajně neřešil, k čemu peníze jsou.
O dohodu o vině a trestu sice projevil zájem u soudu rovněž Káník, ale dosud o ni státního zástupce nepožádal.