Článek
Osmnáctého září se ve Foxově rodné Kanadě, ale i jinde, sešly na startu desítky tisíc lidí. Jejich příspěvky pro Terry Fox Foundation dodnes vydělaly více než 700 miliónů kanadských dolarů. Jen v Kanadě se Běh Terryho Foxe konal na více než 9000 místech. V tomto roce to byl už 35. ročník charitativní akce, jejíž počátek spadá do roku 1981, kdy Terry Fox zemřel. Každý takový běh je dlouhý pět kilometrů, je nesoutěžní, a tudíž není měřený, a je určen pro všechny, kdo vzdálenost dokážou překonat během či chůzí.
Do akce se rovněž zapojují milióny studentů základních a středních škol ve významných hlavních městech celého světa. Hampshire, Abú Zabí, Lima či New York, abychom jmenovali alespoň některé. Také v České republice se Běhy Terryho Foxe pravidelně pořádaly po dobu 15 let, od roku 1993 do 2007 (dnes na ně navazuje charitativní Běh naděje, který přispívá na boj proti rakovině a podporu hendikepovaných). Terry Fox se stal nejmladším držitelem nejvyššího civilního státního vyznamenání Řádu Kanady.
Terry Fox byl kanadský sportovec, u něhož byla diagnostikována rakovina kosti. Na nejznámějších fotografiích je zachycen již s protézou po amputaci pravé nohy. Sportovec se rozhodl přeběhnout celou Kanadu a cestou vybírat prostředky na výzkum choroby, s níž už několik let bojoval. Projekt nazval Marathon of Hope, Maratón naděje. Dokázal běžet 143 dní a zdolat 5373 kilometrů. Do cíle svého běhu nikdy nedorazil. Jeho snažení přerušila rakovina plic. Terry zemřel v necelých 23 letech.