Článek
Účastníci tohoto šíleného zájezdu nestojí pouze před sportovní nebo psychickou výzvou, ale také před výzvou logistickou. A ta někdy představuje ten nejtěžší oříšek. Nejde totiž jen o to zdolat za sedm dnů 295 kilometrů v běžeckých botách, ale také si odsedět 60 hodin v letadle. A samozřejmě mít vždy vše potřebné po ruce, v letadle a následně zase po ruce.
Někdy pořádně zamíchají kartami letecké společnosti, když vaše zavazadla někde zapomenou nebo pošlou na druhý konec světa. Někdy zasáhne osud i z jiné strany. Své by k tomu mohla vyprávět účastnice Sarah trpící astmatem, které během třetího maratónu na Floridě někdo ukradl ruksak a kabelku s cestovními doklady a důležitými léky. Nějakým zázrakem se jí podařilo získat náhradní doklady, aby mohla doslova v poslední vteřině stihnout letadlo do Madridu, kde už na běžce čekala další výzva. Možná dokonce ta nejtěžší.
Startovné u sedmidenní výzvy činí 36 000 € (dle aktuálního kurzu České národní banky 974 340 korun). Na účastnících ale je dostat se na vlastní náklady do Punta Arenas v Chile a z posledního závodu v australském Sydney zpět domů. |
Projekt World Marathon Challenge startuje první zkouškou odvahy ‒ maratónem v Antarktidě. Další zastávkou je Punta Arenas v Chile, následuje Florida a poté Madrid. Právě v hlavním městě Španělska jde o deset koleček vedoucích neustále do kopce a z kopce. I tuto výzvu nakonec absolvovali všichni účastníci včetně Sarah úspěšně.
Po dvouhodinovém letu přistáli v marockém Marrákéši, aby zde absolvovali půlnoční maratón s pořadovým číslem 5. Následuje Dubaj ve Spojených arabských emirátech a poslední sloku vytrvalecké písně tvoří maratón v australském Sydney. Všech patnáct účastníků dokončuje. Takže to vlastně zase až takový extrém nebyl, nebo ano?
ČTĚTE TAKÉ: Do cesty za životním snem se postavilo letadlo