Albánie - Španělsko 0:1SESTŘIH: Španělé potřetí vyhráli, Albánie končí

Španělští fotbalisté vyhráli na mistrovství Evropy v Německu i třetí zápas, Albánii porazili 1:0 a ovládli skupinu B bez ztráty bodu. Naopak balkánský tým prohrál podruhé, obsadil s jediným bodem poslední místo i kvůli souběžné remíze Italů s Chorvaty a na šampionátu skončil.

Sestřih zápasu Albánie - ŠpanělskoVideo: Česká televize

Jediný gól v utkání hraném v Düsseldorfu vstřelil ve 13. minutě Ferran Torres. Španělsko zvítězilo i v devátém vzájemném zápase. Osmifinále ho čeká 30. června v Kolíně nad Rýnem proti jednomu z celků, který se umístí na třetí pozici.

Španělé už před výkopem měli jistotu prvenství ve skupině po výhrách 3:0 nad Chorvaty a 1:0 nad obhájci zlata Italy. Trenér Fuente proto vyměnil prakticky celou sestavu. V zahajovací jedenáctce Albánců znovu nastoupil sparťanský záložník Laci.

První poločas nabídl dominanci Španělů. To nejdůležitější se v něm odehrálo ve 13. minutě, kdy se „La Roja“ ujali vedení. Olmo našel za obranou balkánského celku Torrese a ten se střelou na vzdálenější tyč nemýlil. Útočník Barcelony v závěru úvodního dějství po centru hlavičkoval nad. Ještě v první půli Albánci, kteří ovládli kvalifikační skupinu před Čechy a Poláky, mohli srovnat. Asllani vypálil z dálky, jenže gólman Raya se natáhl a zabránil vyrovnání.

Zkraje druhé půle Joselu zakončil nad. V 64. minutě španělský brankář zneškodnil střelu střídajícího Brojy. V nastavení mohl útočník Fulhamu srovnat, jenže jeho střelu ve vápně lapil Raya. Albánci navzdory závěrečnému tlaku už nedokázali srovnat. Španělé na turnaji ještě neinkasovali.

Mistrovství Evropy ve fotbale:
Skupina B (Düsseldorf):
Albánie - Španělsko 0:1 (0:1)
Branka: 13. Torres. Rozhodčí: Nyberg - Beigi, Söderqvist (všichni Švéd.) - Dingert (video, Něm.). ŽK: Bajrami, Berisha - Vivian. Diváci: 40.586
Albánie: Strakosha - Balliu, Djimsiti, Ajeti, Mitaj - Ramadani, Asllani - Asani (81. Muci), Laci (70. Berisha), Bajrami (70. Hoxha) - Manaj (59. Broja). Trenér: Sylvinho
Španělsko: Raya - Navas, Vivian, Laporte (46. Le Normand), Grimaldo - Zubimendi, Merino - Torres (72. Yamal), Olmo (84. Baena), Oyarzabal (62. López) - Joselu (72. Morata). Trenér: Fuente
1.Španělsko33005:09
2.Itálie31113:34
3.Chorvatsko30213:62
4.Albánie30123:51

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale, které se hraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024, se posunulo do vyřazovací fáze. Česká reprezentace obsadila v základní skupině čtvrté místo a do play off nepostoupila.