Německo - Norsko 5:4 PPObrovské drama v boji o udržení na MS dvacítek. Rozhodlo prodloužení!

Němečtí hokejisté uhájili na mistrovství světa hráčů do 20 let příslušnost k elitě, když v dnešním dramatickém utkání o udržení porazili v Göteborgu Norsko 5:4 v prodloužení. V čase 60:58 rozhodl útočník Moritz Elias. Seveřané, kteří byli na turnaji v roli nováčka, sestoupili zpátky o patro níže. Na příštím šampionátu v Ottawě je nahradí Kazachstán.

Hokejisté Německa se na MS dvacítek zachránili mezi elitou.

O udržení tentokrát rozhodoval jediný souboj. Norové v něm byli v prvních dvou třetinách střelecky aktivnější, ale vedli dvakrát Němci.

Pokaždé však přišla odpověď. V polovině třetího dějství Němci odskočili dvěma zásahy v rozmezí 48 sekund dokonce do dvoubrankového vedení, ale Brandsegg-Nygard v 55. minutě z přesilovky snížil a necelé dvě minuty nato vyrovnal svým druhým dnešním zásahem Olsen. Poslední slovo měl však Elias.

Dnes jsou na programu rovněž oba semifinálové duely, v nichž se utkají Češi se Švédy (15:00) a Američané s Finy (19:30).

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Göteborgu:
O udržení:
Německo - Norsko 5:4 v prodl. (1:1, 1:1, 2:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Bicker (Sumpf, J. Weber), 29. Oswald (Hördler, Sinn), 50. Sinn (Rollinger, Bicker), 51. Hübner (Oswald), 61. Elias (Sinn, Oswald) - 17. Steen (Brandsegg-Nygard, Vesterheim), 35. Olsen (Johnsen, Wold), 55. Brandsegg-Nygard (Steen, Vesterheim), 57. Olsen (Johnsen, Koch). Rozhodčí: Murray (Kan.), Žák (SR) - Rampír (ČR), Nyqvist (Švéd.). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 2237. Sestoupilo Norsko.