Německo - Itálie 9:4SESTŘIH: Němečtí hokejisté přestříleli Itálii a na MS slaví čtvrtou výhru

Němečtí hokejisté deklasovali na mistrovství světa v Helsinkách Itálii 9:4, připsali si čtvrtou výhru ve skupině A a výrazně se přiblížili postupu do čtvrtfinále. O výhře rozhodli už v první třetině, ve které se čtyřikrát střelecky prosadili. Na vítězství se dvěma góly podíleli Alexander Karachun, Yasin Ehliz a Daniel Fischbuch, čtyři kanadské body nasbíral Kai Wissmann. Itálie prohrála i pátý zápas na turnaji, se ziskem jednoho bodu je v tabulce předposlední.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

MS v hokeji 2022: sestřih zápasu Německo - ItálieVideo: ČT sport, SPORT.CZ

V sestavě Německa se poprvé na turnaji objevily další dvě posily ze zámoří - obránce Gawanke a útočník Reichel. Skóre otevřel v 6. minutě střelou z otočky útočník Karachun. O 76 sekund později přidal druhý gól po individuální akci obránce Wissmann, a když ve 14. minutě přidal další branku po pohotové teči Ehliz, bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

Do branky Itálie se místo Fadaniho postavil Fazio, i on ale ještě v první třetině inkasoval. Na konci početní výhody jej překonal Fischbuch. Vedení Německa mohlo být ještě vyšší, Italům dvakrát pomohla i branková konstrukce.

Německá gólová radost: (zleva) Moritz Müller, Kai Wissmann a Alexander Ehl.

Italové ve druhé části zvýšili střeleckou aktivitu a brankář Niederberger měl více práce než jeho protějšek Fazio, přesto nadále tahali za kratší konec. Ve 26. minutě se v přesilovce trefil Reichel, o 36 sekund později sice Traversa ideální tečí snížil, ale ve 35. minutě se synovec Roberta Reichla Lukas proměnil v nahrávače a připravil druhý gól v zápase pro Fischbucha.

Německý útočník Lukas Reichel před italským brankářem Justinem Faziem.

Když ve třetí části přidali Němci v rozmezí 81 sekund dvě branky, vypadalo to na italský debakl. Svěřenci kanadského trenéra Irelanda se ale dokázali otřepat a Frigo s Mantenutem snížili na 3:8. A mohlo být pro Italy ještě lépe, gól Sanny ale rozhodčí po kontrole u videa odvolali kvůli předcházejícímu ofsajdu. V gólově bohatém utkání se poté prosadily oba výběry ještě jednou.

Mistrovství světa v hokeji - skupina A (Helsinky):
Německo - Itálie 9:4 (4:0, 2:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 6. Karachun (J. Müller, Loibl), 7. Wissmann (Kastner), 14. Ehliz (Bittner, Michaelis), 18. Fischbuch (Wissmann), 26. Reichel (Noebels, Michaelis), 35. Fischbuch (Reichel, Wissmann), 42. Ehliz (Michaelis, Schmölz), 43. Karachun (Schmölz, Loibl), 58. Soramies (Wissmann, Kastner) - 26. Traversa (Miglioranzi, Pietroniro), 48. Frigo (Petan), 50. Mantenuto (Trivellato, S. Kostner), 60. Petan (Hannoun, Glira). Rozhodčí: Ansons (Lot.), Öhlund (Švéd.) - Beresford (Brit.), Yletyinen (Fin). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 3311.
Německo: Niederberger - Gawanke, J. Müller, Seider, M. Müller, Wissmann, Wagner, Bittner - Noebels, Reichel, Fischbuch - Michaelis, Ehliz, Plachta - Karachun, Schmölz, Loibl - Ehl, Soramies, Kastner. Trenér: Toni Söderholm.
Itálie: Fadani (14. Fazio) - Di Perna, Trivellato, Miglioranzi, Pietroniro, Glira, Gios, Spornberger - Sanna, S. Kostner, D. Kostner - Frank, Mantenuto, McNally - Frigo, Hannoun, Petan - Deluca, Traversa, Insam - Mantinger. Trenér: Greg Ireland.