Článek
Pořádající Francouzská tenisová federace musela přesunout Roland Garros z tradičního jarního termínu na přelom září a října. Navíc vzhledem ke koronavirovým opatřením mohlo do areálu jen 1000 lidí denně, což představovalo celkovou ztrátu ze vstupného ve výši 80 až 100 milionů eur (2 až 2,7 miliardy korun).
Prezident tenisové federace Bernard Giudicelli označil i za těchto podmínek konání turnaje za vítězství a zopakoval, že zrušení letošního ročníku bylo "nemyslitelné". "Grandslamy představují pilíře našeho sportu. A tento pilíř zůstal stát," řekl.
Organizátoři doufají, že se příští rok vrátí ke svému tradičnímu termínu na přelomu května a června. Jistotu však vzhledem ke stále složité zdravotní situaci nemají. "Nemáme křišťálovou kouli. Vstupujeme do neznáma," uvedl Giudicelli.
Na příští rok nicméně naplánovali organizátoři novinku v podobě nočního zápasu pod umělým osvětlením. Od prvního pondělí turnaje až do čtvrtfinálových bojů se bude hrát vždy jeden zápas až od 21:00, přičemž ve Francii ho bude vysílat exkluzivně služba Amazon Prime Video. Takzvanou "night session" už mají na US Open i Australian Open.
Kvůli pandemii koronaviru se letos zvládl za normálních podmínek odehrát pouze úvodní grandslam sezony Australian Open. Roland Garros bylo přeloženo a hrálo se s minimem diváků, US Open se konalo v "bublině" s naprostým vyloučením veřejnosti a Wimbledon byl zrušen bez náhrady.