Česko - Bělorusko 3:1Volejbalistky vyhrály v Evropské lize nad Běloruskem a vedou tabulku skupiny

České volejbalistky se dál drží na vítězné vlně. V Praze dnes porazily v Evropské lize Bělorusky 3:1 po setech 25:7, 22:25, 25:12, 25:21. Po prvním turnaji vedou suverénně skupinu C a jsou blízko k postupu do Final Four.

Radost českých volejbalistů.

Česká sestava odehrála téměř ideální první set a Bělorusky deklasovala za patnáct minut rozdílem 18 bodů. Ve druhém setu se ale volejbalistky trápily na příjmu a většinu času jen dotahovaly. Snížily sice z 10:17 na 16:17, ale pak znovu pustily soupeřky do vedení a přes zlepšení v koncovce už set nezachránily.

Ve třetím setu se domácí hráčky znovu zkoncentrovaly a na palubovce dominovaly. Nedaly Běloruskám vydechnout, dobře podávaly, bránily i útočily a už z role nevypadly. Třetí sadu získaly opět rozdílem třídy (o 13 bodů) a čtvrtou sadu si pohlídaly.

"Ve druhém jsme to trošku nezvládly, ale pak jsme to kontrolovaly. Rozhodlo podání, a když si dobře přihrajeme, hrajeme dobře," řekla kapitánka Andrea Kossányiová v České televizi.

Druhý turnaj se uskuteční kvůli problémům s cestováním do Běloruska znovu v Praze. Začne už ve středu, kdy volejbalistky narazí na poslední Maďarky. "Čekají nás po dni volna hned další tři zápasy, ale snad to zvládneme," věří smečařka Kossányiová.