Článek
„Je to pro všechny hluboká ztráta. Odešla největší legenda klubu. Rodině a všem blízkým vyjadřujeme upřímnou soustrast," řekl majitel Komety Libor Zábranský na klubových stránkách.
Vlastimil Bubník začínal s hokejem v SK Královo Pole a v roce 1953 se stal jedním ze základních kamenů nového družstva RH Brno, kde se stal členem legendárního útoku Bubník, Bartoň, Danda (později Pantůček).
Na OH v Innsbrucku získal bronz
Výraznou stopu zanechal i v národním hokejovém týmu. Zúčastnil se čtyř olympiád, když největšího úspěchu se dočkal v Innsbrucku, kde získal bronzovou medaili. Na hrách celkově zaznamenal 36 kanadských bodů, tento výkon překonal až Teemu Selänne ve Vancouveru 2010. Na světových šampionátech pak vybojoval třikrát bronz a jednou stříbro. Nastoupil celkem ke 127 mezistátním zápasům, v nichž vstřelil 121 gólů.
V roce 1997 byl zařazen do mezinárodní hokejové síně slávy IIHF, o rok později byl zařazen do Sportovní síně slávy města Brna. Do Československé síně slávy byl zařazen v roce 2008 a v roce 2003 získal Cenu města Brna.
Král: Český hokej ztratil výraznou osobnost
Smutná zpráva hluboce zasáhla i prezidenta Českého svazu ledního hokeje Tomáše Krále. "Vlastimil Bubník byl ve své době jedním z nejlepších světových hokejistů. Vzpomínám si, s jakým uznáním o něm mluvili například na olympijských hrách ve Vancouveru, kde ho v počtu kanadských bodů z olympijských turnajů překonal až Teemu Selänne. Stejně bodů jako on dosáhl na olympiádách jiný skvělý hokejista - Valerij Charlamov. Český lední hokej přišel o výraznou osobnost, vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině, příbuzným a přátelům zesnulého," sdělil Král.
Během fotbalové kariéry (Královo Pole, Rudá hvězda Brno, TJ Spartak ZJŠ Brno) odehrál 103 prvoligových zápasů, v nichž dal 32 branek. V jedenácti fotbalových reprezentačních zápasech stihl nastřílet čtyři góly. V roce 1960 vybojoval bronz na Poháru národů.