Sparťanský kolaps v Pardubicích, Oceláři zůstanou po výhře v prodloužení v čele

Hokejisté Vítkovic prohráli ve středečním utkání 31. kola Tipsport extraligy s Brnem 0:1. Vítězný gól vstřelil Zaťovič. Karlovy Vary si sice vynutily v bitvě s Litvínovem prodloužení, tam ale po 25 sekundách inkasovaly a slavit může Verva. České Budějovice slaví výhru 4:3 v prodloužení nad Plzní, dvěma trefami k ní pomohl Forman. Olomouc padla s Hradcem Králové 2:3 po nájezdech. Sparta vedla v Pardubicích rychle 3:0, ale nakonec jede z Pardubic po porážce 4:5 bez bodu. Třinec vyhrál ve Zlíně 3:2 v prodloužení a zůstává první. Liberec podlehl Mladé Boleslavi 0:2.

Zleva David Tomášek ze Sparty a brankář Sparty Matěj Machovský.

Kometa potvrdila, že se jí na ledě Vítkovic daří. Bodovala tam totiž čtyřikrát v řadě. Tentokrát jí stačil k úspěchu jediný gól. Ten zařídil ve druhé části v přesilovce Martin Zaťovič. Hostující brankář Karel Vejmelka si připsal první nulu v sezoně. Vítkovice šest kol čekají na vítězství v normálním čase.

Energie Karlovy Vary třikrát v řadě vyhrála, tentokrát ale byla ráda, že proti Litvínovu dovedla zápas do prodloužení. Na 2:2 totiž Západočeši vyrovnávali v 60. minutě. Bod navíc získala Verva, přesným zásahem jí ho zařídil Zdráhal.

České Budějovice vedly nad Plzní po dvou třetinách 3:1 a zdálo se, že nebudou mít problém dosáhnout na plný bodový zisk. Indiáni však slepenými góly během 65 sekund vyrovnali, a tak duel dospěl do prodloužení. Tam rozhodl host ze Sparty Miroslav Forman a Jihočeši mohli slavit.

Vítěze po šedesáti minutách neměl ani duel olomouckých hokejistů s Mountfieldem. V tomto případě dokonce zápas dospěl až do samostatných nájezdů. V osmé sérii rozhodl o úspěchu hostů z Hradce Králové zkušený Radek Smoleňák.

Pardubice slaví osmou výhru v řadě. Nad rozjetou Spartou vyhrálo Dynamo 5:4, v úvodu to však vypadalo, že dostane nařezáno. Pražané totiž rychle vedli 3:0 a měli i další šance. Jenže pak se Východočeši nastartovali po chybě gólmana Machovského a vlastní brance. Náskok Sparty se začal tenčit a nakonec zmizel úplně. Pražané nakonec nabrali i manko. Za stavu 3:4 sice ještě dokázali vyrovnat, ale na rozhodující zásah Mandáta už odpověď nenašli a prohráli 4:5.

Předposlední Zlín trápil lídra z Třince, když na začátku druhé třetiny dokonce vedl 2:1. Vítězství mu ale nebylo přáno. Hrňa totiž ještě před druhým odchodem do kabin srovnal a vystřelil Ocelářům trefou na 2:2 prodloužení. Tam pak Třinec zásluhou přesného zásahu kanonýra Růžičky rozhodl o svém vítězství.

Liberec po čtyřech výhrách v řadě zaváhal na domácím ledě, kde ho nachytala rozjetá Mladá Boleslav. Hosté vyhráli 2:0 a bodovali už sedmkrát za sebou. Mladá Boleslav zvítězila v Liberci poprvé od 18. listopadu 2010, po 23 prohrách v řadě.

Hokejová extraliga, 31. kolo
Vítkovice - Brno 0:1
Branka: 34. Zaťovič.
Karlovy Vary - Litvínov 2:3 v prodloužení
Branky: 26. Hladonik, 60. Flek - 47. Lukeš, 48. Jarůšek, 61. Zdráhal.
České Budějovice - Plzeň 4:3 v prodloužení
Branky: 35. a 61. Forman, 36. Voženílek, 39. Plášil - 32. Stříteský, 50. Kodýtek, 51. Rob.
Olomouc - Hradec Králové 2:3 po sam. nájezdech
Branky: 32. Nahodil, 40. Ostřížek - 22. Blain, 43. Perret, rozhodující nájezd Smoleňák.
Pardubice - Sparta 5:4
Branky: 15. Mikuš, 33. Poulíček, 35. Paulovič, 35. Camara, 56. Mandát - 6. a 12. Řepík, 8, Rousek, 44. Němeček.
Zlín - Třinec 2:3 v prodloužení
Branky: 12. Honejsek, 27. Vopelka - 9. a 33. Hrňa, 64. Růžička.
Liberec - Mladá Boleslav 0:2
Branky: 9. Jääskeläinen, 47. Cienciala.