Článek
"Navzdory současným problémům s koronavirem umožňují státy jako Francie a Německo určitému procentu diváků sledovat fotbalové zápasy. Pokud se fanoušci na stadion nevrátí, hrozí riziko, že menší kluby zaniknou, což bude mít na lidi zničující dopad," stojí v petici.
Jak fanoušky, tak funkcionáře pobouřilo, že britská vláda v září zrušila návrh povolit příznivcům vstup do třetiny kapacity stadionu, což se mělo stát 1. října. Premiér Boris Johnson se naopak nechal slyšet, že kvůli zvýšenému počtu lidí na Ostrovech s pozitivními testy na koronavirus uvažuje o prodloužení zákazu o dalších šest měsíců.
Výkonný ředitel Premier League Richard Masters, výkonný ředitel anglické Fotbalové asociace Mark Bullingham, ředitelka ženského fotbalu Kelly Simmonsová a výkonný ředitel anglických profesionálních soutěží David Baldwin v otevřeném dopise argumentují tím, že zákaz vstupu na stadiony po dobu dalšího půl roku výrazně ovlivní britskou ekonomiku.
Bezpečný návrat fanoušků
"Čím dříve se fanoušci na stadiony vrátí, tím dříve se zvýší ekonomika klubů, přibudou nová pracovní místa a zlepší se nejen národní hospodářství, ale i úroveň života lidí," stojí v otevřeném dopise.
Řídící orgány dále uvedly, že kluby již prokázaly, že mají zavedena všechna opatření pro bezpečný návrat fanoušků. To prý potvrdily testovací zápasy, které určitá část fanoušků na stadionech zhlédla.
"Budeme i nadále naléhat na vládu, aby nám umožnila bezpečně vracet fanoušky na stadiony. Vždyť i na významné umělecké a hudební akce konané uvnitř byl povolen vstup diváků," uvedli zástupci anglického fotbalu.