Článek
Shiffrinová utrpěla ránu na břiše před dvěma měsíci v obřím slalomu v Killingtonu, když útočila na 100. vítězství ve Světovém poháru. Vrátila se minulý čtvrtek ve slalomu v Courchevelu, kde obsadila desáté místo.
„I když to bylo v Courchevelu bezva, pokračujeme s týmem krok za krokem. Pracuji na tom, abych byla zase stoprocentní,“ napsala Shiffrinová na sociální síti X. Po prvním kole ve Francii byla pátá, ale druhá jízda jí nevyšla. „Ukazuje se, že to nebude snadné. Každý den znamená řadu nových úkolů. Proto musím svou energii během mistrovství světa soustředit na přípravu na obří slalom a slalom a nebudu se moci zúčastnit týmové kombinace,“ uvedla.
— Mikaela Shiffrin ⛷️ (@MikaelaShiffrin) February 4, 2025
Kombinace ženských týmů se uskuteční v úterý 11. února. V nové disciplíně pojede jedna lyžařka sjezd a druhá slalom.
Čtyřicetiletá Vonnová, která se vrátila k závodění v této sezoně po téměř šesti letech, doufala, že pojedou kombinaci spolu. „To by bylo fakt něco mít v jednom týmu na kontě 181 vítězství ve Světovém poháru,“ řekla Vonnová v pondělí ještě před oznámením Shiffrinové. „Nevím, jak je na tom. Nemluvila jsem s ní, protože se zrovna vrátila. Ale pokud bude šance jet s ní, byla bych moc ráda,“ uvedla druhá nejúspěšnější žena v historii Světového poháru. Přání se jí však nesplní.