Článek
Vybírali z několika variant, až šéftrenér Ondřej Rybář ukázal na největší město Kazachstánu. „Hlavní důvod je časový posun, aby se s ním tělo srovnalo,“ vysvětluje svoji volbu. V Almaty je oproti Česku o pět hodiny více, v Jižní Koreji přibudou další tři hodiny posunu.
Rybář navíc areál v Almaty zná, loni tam během zimní univerziády působil jako technický delegát. „Střelnice má parametry, že by mohli pořádat Světový pohár, i nadmořská výška (téměř 1500 m n. m.) nám hraje do karet,“ líčí šéftrenér.
Do Ruska nechtěli
Podle dostupných informací by se v areálu Alatau měli Vítková, Moravec a spol. potkat zhruba s dalšími třemi biatlonovými výpravami, plus některými reprezentacemi v běhu na lyžích.
„Moc areálů se střelnicí blízko Koreje není, někdo zvolil Sapporo v Japonsku, jsou i ruské destinace, kam jsme ale určitě nechtěli. A někdo zůstává v Evropě, v Pokljuce nebo Anterselvě,“ vypočítává Rybář.
Do Kazachstánu zamíří čeští biatlonisté 25. ledna, tedy čtyři dny po konci Světového poháru v Anterselvě. Do dějiště olympiády se přesunou třetího února. „Druhého se otvírá olympijská vesnice a měly by být připravené tratě, abychom na nich strávili ještě týden před závody. Celkem to bude měsíc v kuse, takže docela dlouhé,“ ví Rybář.