Seemanová a Gracík zaplavali v Londýně další české rekordy

Plavci Barbora Seemanová a Daniel Gracík završili třídenní mítink v Londýně třetím českým rekordem. Mistryně Evropy z roku 2021 skončila v polohovém závodu na 200 metrů druhá v čase 2:11,25 minuty a ubrala 72 setin z dosavadního rekordu Barbory Závadové (nyní Cohen) z mistrovství světa v roce 2015 v Kazani. Vlastní maximum Seemanová vylepšila o téměř dvě sekundy. V závodu nestačila jen na Britku Abbie Woodovou, která zvítězila za 2:10,42.

Barbora Seemanová na archivním snímku

O víkendu Seemanová překonala vlastní české rekordy na kraulařských tratích na 200 a 400 metrů. V polohovém závodu startuje nejlepší česká plavkyně posledních let jen zřídka.

Devatenáctiletý Gracík v pondělí vyhrál závod na 50 metrů motýlek výkonem 23,23 sekundy. O 19 setin vylepšil dosavadní rekord Jana Šefla z dubnového mítinku v Eindhovenu. Zvítězil o jedinou setinu před Němcem Lucou Armbrusterem. O víkendu juniorský mistr Evropy zaplaval české rekordy na 100 metrů motýlek a 100 metrů volný způsob.