Prskavec vyhrál Český pohár kanoistů. Na kajaku posbíral nejvíc bodů Přindiš

Jiří Prskavec vyhrál celkové hodnocení Českého poháru ve vodním slalomu mezi kanoisty, na kajaku dominoval Vít Přindiš. V ženské kategorii v šestidílném seriálu, který dnes vyvrcholil pod lipenskou přehradou, zvítězily kajakářka Antonie Galušková a kanoistka Tereza Kneblová.

Kajakář Vít Přindiš na ilustračním snímku

Prskavec na Lipně kraloval pro změnu kajakářům, před Přindišem vyhrál téměř o dvě sekundy. Předtím ale čtyři pohárové závody vynechal. Poslední závod singlkanoistů ovládl Adam Král, Galušková a Kneblová potvrdily celoroční nadvládu.

Kneblová díky nejvyššímu počtu bodů vyhrála hlavní pohárovou cenu, zapůjčení osobního auta na jeden rok. „Ale nemám řidičský průkaz. Začnu pracovat na autoškole, abych mohla jezdit,“ uvedla v tiskové zprávě. „Sobotní jízda byla o trošku lepší, ale i z dnešní jízdy jsem měla velkou radost. Je skvělé, že jsem dokázala zajet dobře dva dny za sebou,“ dodala.

Vodní slalom

Závěrečný 6. závod Českého poháru v Lipně nad Vltavou:

Výsledky - muži:

K1: 1. Prskavec 101,51 (0 tr. sekund), 2. Přindiš (oba USK) -1,87 (0), 3. Krejčí (Dukla) -2,67 (0).

C1: 1. Král (USK) 108,35 (0), 2. L. Kratochvíl (Olomouc) -1,13 (0), 3. Větrovský (USK) -1,82 (0).

Výsledky - ženy:

K1: 1. A. Galušková (USK) 114,42 (0), 2. Beková (Dukla) -2,43 (2), 3. Nesnídalová (USK) -2,82 (0).

C1: 1. T. Kneblová (Dukla) 117,16 (0), 2. G. Satková (USK) -0,74 (0), 3. M. Satková (Dukla) -5,37 (0).