Mladí slalomáři vybojovali na MS tři týmové tituly a dva bronzy

Mladí čeští slalomáři vybojovali na mistrovství světa juniorů a vodáků do třiadvaceti let tři týmové tituly a dva bronzy. Ve starší kategorii triumfovali v Liptovském Mikuláši kanoisté Adam Král, Martin Kratochvíl a Lukáš Kratochvíl, v juniorský hlídkách zvítězily kajakářky Bára Galušková, Markéta Hojdová a Klára Mrázková i kanoistky Valentýna Kočířová, Markéta Štěpánková a Natálie Ertlová.

Martin Kratochvíl při jízdě na velmi náročné trati v závodě Světového poháru ve slovinské Ljubljani v roce 2023 (archivní snímek)

Obě vítězné kajakářské sestavy předvedly bezchybné jízdy a vyhrály s více než třísekundovým náskokem. Juniorské kanoistky v nejslabší konkurenci pouhých osmi týmů neohrozil ani jeden dotek branky a druhou Francii předčily o téměř šest sekund.

Třetí skončily kajakářky do 23 let Lucie Nesnídalová, Kateřina Beková a Klára Kneblová, které při triumfu Německa zaostaly o pouhé dvě setiny sekundy za Francií, a juniorští kanoisté Jonáš Heger, Jakub Voneš a Vojtěch Malý.

Další hlídky zůstaly bez medaile kvůli penalizacím, zejména pak favorizované kanoistky do 23 let Tereza Kneblová, Gabriela Satková a Klára Kneblová. České trio mělo jasně nejrychlejší čas, ale první jmenované reprezentantce rozhodčí neuznali průjezd 14. branky, což znamenalo 50 trestných sekund a pád na konec první desítky.