Kajakář Sobíšek skončil na MS do 23 let čtvrtý, k bronzu mu chybělo 16 setin

Kajakář Tomáš Sobíšek těsně nedosáhl na medaili z mistrovství světa do 23 let v rychlostní kanoistice. Ve finále závodu na 500 metrů dnes v Plovdivu dojel čtvrtý, za bronzovým Kanaďanem Ianem Gaudetem zaostal o 157 tisícin sekundy.

Kanoisté Tomáš Sobišek a Michal Kulich na archivním snímku

Sobíšek skončil v Bulharsku čtvrtý už podruhé. V pátečním finále byl členem posádky čtyřkajaku, který na pětistovce dělilo od medaile taktéž necelých 16 setin sekundy.

Šestá místa dnes obsadili kanoista Adam Rudolf na kilometru, kajakářka Štěpánka Sobíšková na dvoustovce a deblkajak Kateřina Zárubová, Barbora Betlachová v závodu na 500 metrů. O zatím jedinou českou medaili se v pátek na pětisetmetrové trati postaral stříbrný čtyřkajak Betlachová, Zárubová, Sobíšková, Adéla Házová.