Juniorské kajakářky obhájily na ME ve slalomu titul v hlídkách

Tým juniorských kajakářek vybojoval na mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Krakově titul v závodě hlídek. Bára Galušková, Klára Mrázková a Markéta Hojdová zvítězily po jediné čisté jízdě dne s více než pětisekundovým náskokem před Britkami, třetí skončily Slovinky. Mladé české kajakářky obhájily titul a navázaly i na prvenství z červencového mistrovství světa v Liptovském Mikuláši.

Vodní slalomářka Bára Galušková na ilustračním snímku

Juniorští kajakáři Jáchym Burger, Michal Kopeček a Martin Panzer skončili druzí a dočkali se v této kategorii na ME první medaile od bronzu v roce 2018. K titulu jim nestačila ani čistá jízda, i se dvěma dotyky branek zvítězili s náskokem 1,69 sekundy Francouzi. Bronz vybojovali Němci.

Medailovou sbírku české výpravy z prvního dne zkompletovaly ziskem bronzu kajakářky do 23 let. Lucie Nesnídalová, Klára Kneblová a Kateřina Beková zopakovaly umístění z MS, kde rovněž nestačily jen na Francii a Německo, byť tentokrát zvítězily slalomářky ze země pořadatelů nedávných olympijských her.

Bez medaile skončili počtvrté za sebou kajakáři do 23 let. Jakub Krejčí, Jan Heřmanský a Marek Bízek při triumfu Britů skončili s osmisekundovou penalizací za čtyři doteky branek devátí.