Smutná chvíle polské hvězdy ve Wimbledonu. Musela skrečovat při soupeřově mečbolu

Britský tenista Jacob Fearnley potrápil v druhém kole Wimbledonu Novaka Djokoviče. Srbský favorit postoupil až po tříhodinovém boji, vyhrál 6:3, 6:4, 5:7 a 7:5. Naopak sedmý nasazený Polák Hubert Hurkacz v druhém kole skončil. Při soupeřově mečbolu skrečoval kvůli zranění kolena zápas s Arthurem Filsem z Francie, který se v dalším kole utká s ruským přemožitelem Tomáše Macháče Romanem Safiullinem. V ženské dvouhře dohrála turnajová pětka Jessica Pegulaová z USA.

Polák Hubert Hurkacz se na Wimbledonu zranil.

Wimbledonský semifinalista z roku 2021 Hurkacz prohrál s Filsem první i druhý set, po snížení na 1:2 pak ve čtvrté sadě nevyužil vedení 5:3 a francouzský protivník ji dotáhl do tie-breaku.

Hurkacz v něm odvrátil mečbol a otočil stav na 8:7, ale s poraněným kolenem už poté odehrál jen dva míče a před Filsovým dalším mečbolem zápas vzdal.

Dvaadvacetiletý Fearnley, 277. tenista světového žebříčku, dostal od pořadatelů divokou kartu a hraje první grandslam v životě. Probojoval se do druhého kola, v něm sebral sedminásobnému vítězi Wimbledonu Djokovičovi třetí set a ve čtvrtém byl dva míče od vyrovnání.

Djokovič, který v prvním kole snadno vyřadil Víta Kopřivu, však koncovku zvládl. Dál tak platí, že od roku 2018 prohrál na londýnské trávě jediný zápas, a to loňské finále s Carlosem Alcarazem.

V ženské dvouhře dohrála turnajová pětka Jessica Pegulaová z USA. Světová jednička Iga Šwiateková zato postoupila do třetího kola bez větších potíží, Petru Martičovou z Chorvatska porazila 6:4, 6:3. Bude hrát s Julií Putincevovou, která vyřadila Kateřinu Siniakovou.

Světová pětka Pegulaová sice před Wimbledonem ovládla travnatý turnaj v Berlíně, jenže v All England Clubu prošla jen do druhého kola. V něm nestačila na Číňanku Wang Sin-jü, která rozhodující třetí set vyhrála jednoznačně 6:1.

Další vítězný duel má za sebou jednadvacetiletá Španělka Jessica Bouzasová, která v prvním kole vyřadila obhájkyni titulu Markétu Vondroušovou. Ve dvou setech zvládla i utkání s krajankou Cristinou Bucsaovou, grandslamové maximum si tím vylepšila na třetí kolo a o postup do osmifinále bude bojovat s další českou tenistkou Barborou Krejčíkovou.