Alcaraz zvládl kritický moment a dál může snít o wimbledonské obhajobě. Bouzková v deblu skončila

Španělský tenista Carlos Alcaraz otočil ve 3. kole Wimbledonu zápas s Američanem Francesem Tiafoem a po pětisetové výhře drží šanci na obhajobu. Třetí hráč světového žebříčku ztratil na londýnské trávě první a třetí set, nakonec ale po téměř čtyřech hodinách zvítězil 5:7, 6:2, 4:6, 7:6, 6:2. Naopak bez problémů postoupil nejvýše nasazený Ital Jannik Sinner. Kvůli dešti se dohrávaly pouze zápasy pod zataženou střechou.

Carlos Alcaraz slaví postup do osmifinále

Dlouho vyrovnaný zápas Alcaraz–Tiafoe se lámal v tie-breaku čtvrtého setu, v němž Španěl vybojoval úvodních pět bodů a nakonec jej vyhrál 7:2. V páté sadě zase jednadvacetiletý favorit získal od stavu 0:1 pět gamů v řadě a zápas ukončil čistou hrou. Díky tomu si upravil bilanci v pátém setu na grandslamech na 12:1.

Tiafoeovi se nepovedla odveta za pětisetové semifinále předloňského US Open, kde Alcaraz získal premiérový grandslamový titul. Po loňském triumfu ve Wimbledonu ovládl i letošní French Open a stal se nejmladším tenistou, který vyhrál turnaj „velké čtyřky“ na všech třech površích.

Sinner v úvodních dvou zápasech vždy ztratil jeden set, ve 3. kole si ale poradil se Srbem Miomirem Kecmanovičem hladce 6:1, 6:4, 6:2. Vítěz letošního Australian Open během zápasu ani jednou nepřišel o podání, sám naopak proměnil pět brejkbolů.

V osmifinále je i světová dvojka Cori Gauffová, jež po výhře 6:4, 6:0 nad Britkou Sonay Kartalovou vyrovnala svoje wimbledonské maximum. Na všech ostatních turnajích „velké čtyřky“ byla vítězka loňského US Open nejméně v semifinále.

Bouzková ve wimbledonském deblu skončila, Krejčíková a Siniaková duely nedohrály

Marie Bouzková loňské semifinále ve wimbledonské čtyřhře se Španělkou Sarou Sorribesovou neobhájí. Nasazené desítky dnes prohrály ve 2. kole s francouzským párem Kristina Mladenovicová, Caroline Garciaová 3:6, 4:6. Barbora Krejčíková i Kateřina Siniaková své duely v deblu nedohrály kvůli dešti.

Osmadvacetiletá Krejčíková, která hraje na trávě v All England Clubu čtyřhru s Němkou Laurou Siegemundovou, je blízko postupu. Turnajové osmičky vedly v duelu 1. kola před přerušením nad britskou dvojicí Samantha Murrayová, Eden Silvaová 7:6, 5:4. Siniaková s Američankou Taylor Townsendovou už rozehrály zápas 2. kola a proti australsko-francouzskému páru Olivia Gadecká, Elixane Lechemiaová mají v prvním setu náskok 2:1.

Krejčíková se Siegemundovou smazaly v prvním setu ztrátu 2:4, dotáhly sadu do zkrácené hry a v ní zvítězily jasně 7:1. Ve druhém dějství utekla česko-německá dvojice po dvou brejcích do vedení 4:1. Britky srovnaly, za stavu 5:4 pro Krejčíkovou a Siegemundovou byl ale duel kvůli dešti přerušen.

Krejčíková je jako jediná Češka ve hře také v singlu. V sobotu se utká o postup do osmifinále se Španělkou Jessicou Bouzasovou, která v 1. kole vyřadila loňskou šampionku Markétu Vondroušovou.

Navarrová (19-USA) – Šnajderová (Rus.) 2:6, 6:3, 6:4
Sunová (N. Zél.) – Ču Lin (Čína) 7:6 (7:4), 7:6 (8:6)

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale, které se hraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024, se posunulo do vyřazovací fáze. Česká reprezentace obsadila v základní skupině čtvrté místo a do play off nepostoupila.