Alcaraz rozhodl! Tým Evropy po dvouleté pauze ovládl Laver Cup

Výběr Evropy vyhrál po dvouleté pauze exhibiční tenisový turnaj Laver Cup. O jeho vítězství 13:11 nad týmem světa rozhodl Španěl Carlos Alcaraz. Bývalá světová jednička v závěrečné dvouhře v Berlíně porazila 6:2 a 7:5 Američana Taylora Fritze.

Španěl Carlos Alcaraz rozhodl o vítězství týmu Evropy v Laver CupuVideo: sntv

Tým Evropy po sobotě prohrával 4:8, ale Alcaraz s Casperem Ruudem z Norska díky výhře 6:2 a 7:6 nad americkou dvojici Ben Shelton, Frances Tiafoe snížili na 7:8. Shelton však poté nečekaně porazil 6:7, 7:5 a 10:7 Rusa Daniila Medveděva.

Vítěsztví týmu světa mohl poté zajistit Tiafoe, ale dobře rozehraný zápas s Alexanderem Zverem nedotáhl. Američan sice po zisku prvního setu ve druhé sadě vedl 4:2, ale nakonec s domácím tenistou prohrál 7:6, 5:7 a 5:10.

Alexender Zverev s trofejí pro vítěze Stanley Cupu.

Alcaraz nedal v prvním setu Fritzovi šanci. Ve druhém letošní vítěz Roland Garros a Wimbledonu vedl 4:2, ale nakonec rozhodl až brejkem za stavu 5:5. Zařídil tak vítěznou rozlučku kapitánovi Björnu Borgovi, jehož od příštího roku nahradí Yannick Noah. Výběr světa místo Johna McEnroea povede Andre Agassi.