Článek
„Tohle se stane, když prohrajete jeden zápas,“ napsala Andrejevová pod stránku z instagramu, kde jí jeden z příspěvků přeje „nejhorší rakovinu, jaká existuje“. Ruská teenagerka ale vzala nechutné výlevy s nadhledem.
Není ostatně jedinou hráčkou, které se něco podobného přihodilo.
Mirra Andreeva posting the hate she is receiving on social media after losing to Anisimova in Miami.
— José Morgado (@josemorgado) March 24, 2025
17 year old girl
She was on a 13-MATCH WINNING STREAK.
Disgusting.
(she meanwhile deleted the Instagram story) pic.twitter.com/bRjRMvm2DX
Zázračné tenisové dítě během uplynulých týdnů kosilo jednu věhlasnou soupeřku za druhou. Andrejevová si připsala celkem 13 výher v řadě, když si vyšlápla na Markétu Vondroušovou, dvakrát si poradila s Jelenou Rybakinovou a Igou Šwiatekovou, přemohla i světovou jedničku Arynu Sabalenkovou. Až v noci na pondělí na Floridě narazila.
Andrejevová měla na Hard Rock Stadium problémy s dýcháním, bolelo ji břicho, ale její trenérka Conchita Martinezová byla přesvědčená, že to přejde. Ruská tenistka si přesto na kurtu vyžádala ošetření.
„Samozřejmě to nebylo ideální. Trochu to narušilo rytmus zápasu, protože jsme sotva začaly,“ tvrdila Anisimovová. „Byla jsem ale spokojená s tím, jak jsem dokázala bojovat a zůstat soustředěná,“ popisovala trochu nezáživný duel, v němž obě hráčky napáchaly dohromady 110 nevynucených chyb, z toho vítězka 63.
Třiadvacetiletá Američanka, která se narodila v New Jersey ruským rodičům, bývala před lety také považována za jedinečný talent a aspirantku na světovou jedničku. Zatím se ale jen jednou dostala do grandslamového semifinále a momentálně figuruje na 17. místě WTA.
„Obě jsme velké ranařky. Věděla jsem, že odehrajeme velký zápas,“ tvrdila Anisimovová, která svou soupeřku vytočila, když si ve třetím setu za stavu 3:1 a 40:40 při podání Andrejevové vyžádala ošetření puchýře.
Mirra Andreeva not happy as Anisimova needs to see the physio during their match in Miami.
— The Tennis Letter (@TheTennisLetter) March 24, 2025
Amanda says she needs to see the physio at 3-1, 40-40 because of a blister.
Mirra Andreeva isn’t happy about it.
Umpire: “She has a right. The physio will determine if it’s now or… pic.twitter.com/5IUW2jHqsJ
„Když je to akutní, tak můžu,“ tvrdila soupeřce, které se pauza vůbec nelíbila. „Všichni víme, proč to udělala,“ snažila se Andrejevová přesvědčit, že se ji Američanka snaží cíleně rozhodit.
„Praskla mi kůže na prstu,“ vysvětlovala Anisimovová, která následně zveřejnila záběry strženého puchýře na prostředníčku.
After Mirra Andreeva accused her of gamesmanship for taking a mid-game medical timeout for an open blister during their match in Miami tonight, Amanda Anisimova lets that finger do the talking… pic.twitter.com/IjgtranEtI
— The Second Serve (@the2ndserve) March 24, 2025
Nervózní Ruska po zdravotní přestávce čelila dvěma brejkbolům, ale své podání ještě vyhrála. Soupeřce však nebyla schopna vzít servis a skoro tříhodinové představení zakončila čtvrtým ztraceným podáním v zápase.
Vítězná nit se tak přetrhla, v osmifinále si s Britkou Emmou Raducanuovou zahraje Anisimovová.