Jedničky Sinner i Šwiateková jsou na US Open v druhém kole, oba ale měli potíže

První tenista světového žebříčku Jannik Sinner z Itálie postoupil do druhého kola US Open. S domácím Mackenziem McDonaldem prohrál úvodní sadu 2:6, pak duel otočil. První zápas zvládla také nejvýše nasazená Polka Iga Šwiateková, předloňská vítězka newyorského grandslamu vyřadila Rusku Kamillu Rachimovovou po setech 6:4 a 7:6. Se 104. hráčkou žebříčku se však soužila bezmála dvě hodiny a v druhé sadě musela odvrátit tři setboly.

Iga Šwiateková se raduje z postupu do druhého kola US Open.

Letošní vítěz Australian Open Sinner, jehož koncentraci před posledním grandslamem roku poznamenalo zveřejnění březnové dopingové kauzy, v prvním setu třikrát ztratil podání. Pak ale rozlet 140. hráče žebříčku McDonalda rázně zastavil, povolil mu už jen pět gamů a navázal na triumf z turnajové generálky v Cincinnati.

Favorizovaná Šwiateková měla skvělý start, soupeřka se vzpamatovala až za stavu 0:4 a dokázala světové jedničce alespoň sebrat podání. Mnohem dramatičtější druhou sadu pak bojovná Rachimovová dotáhla až do tie-breaku a v něm vedla 6:3, ani jednu šanci na ukončení setu ale nevyužila a polská tenistka pěti body v řadě stav otočila.

Šwiateková má na kontě pět grandslamových titulů, všechny zbývající získala v Paříži. Do druhého kola newyorského turnaje postoupily také bývalé světové jedničky Caroline Wozniacká a Naomi Ósakaová, ta po hladké výhře nad desátou nasazenou Jelenou Ostapenkovou.