Plíšková i Bouzková vstoupily do US Open vítězně, Nosková padla

Tenistky Karolína Plíšková a Marie Bouzková postoupily na US Open do 2. kola. Finalistka turnaje z roku 2016 Plíšková porazila Egypťanku Majar Šarífovou 6:3, 0:6, 7:5. Bouzková si poradila s německou kvalifikantkou Evou Lysovou, kterou zdolala po obratu ve třetím setu 6:2, 1:6, 7:5. Neuspěla naopak Linda Nosková, jež podlehla nasazené třicítce Julii Putincevové z Kazachstánu 6:7, 4:6.

Karolína Plíšková postoupila do druhého kola US OpenVideo: sntv

Dvaatřicetiletá Plíšková postoupila letos na grandslamu poprvé do 2. kola. Finalistka turnaje z roku 2016 porazila Egypťanku Majar Šarífovou 6:3, 0:6, 7:5. Utkání vyhrála za dvě hodiny a 25 minut a narazí v další fázi na světovou pětku, Italku Jasmine Paolinovou, nebo vítězku US Open z roku 2019 Biancu Andreescuovou z Kanady.

Plíšková porazila Šarífovou i ve druhém vzájemném utkání a navázala na čtyři roky starý triumf z Roland Garros. Také tehdy zvítězila po třech setech. V dnešním zápase nasbírala šest es a 33 vítězných míčů.

„Byly to docela nervy. První kola na grandslamech jsou vždycky náročná. Myslím, že jsem měla docela dobré momenty, pak jsem měla i pár horších. Soupeřka byla zakouslá a těžká, nedala mi moc bodů zadarmo, takže co jsem si neuhrála, to jsem neměla. Nehrálo se mi úplně nejlépe. Ale vybojované vítězství se počítá,“ řekla novinářům Plíšková.

Rodačka z Loun sice ztrácela v prvním setu 1:3, poté ale získala pět her v řadě a ujala se vedení. Druhá sada Plíškové nevyšla. Neudržela jediné podání a 89. hráčka světa Šarífová jí nadělila za čtyřicet minut „kanára“.

V rozhodujícím třetím setu doháněla Plíšková dvakrát manko brejku. Pokaždé se jí ale podařilo srovnat a sama rozhodla ve 12. hře. V ní využila při servisu soupeřky první mečbol.

Dařilo se i Bouzkové, Nosková končí

Bouzková prošla do druhého kola US Open potřetí za sebou, když si poradila s německou kvalifikantkou Evou Lysovou, kterou zdolala po obratu ve třetím setu 6:2, 1:6, 7:5. První sadu získala pražská rodačka díky třem brejkům, ve druhé naopak o servis dvakrát přišla. Na začátku třetího setu ztrácela česká tenistka už 0:3, manko dvou brejků ale postupně smazala a za stavu 6:5 zužitkovala při podání Lysové první mečbol. Příště narazí na nasazenou šestnáctku Ljudmilu Samsonovovou z Ruska.

Neuspěla naopak Linda Nosková, jež podlehla nasazené třicítce Julii Putincevové z Kazachstánu 6:7, 4:6.Devatenáctiletá Češka nenavázala v New Yorku na pár dní starý premiérový triumf z turnaje WTA v Monterrey. Proti Putincevové zahrála 25 vítězných míčů, udělala ale 34 nevynucených chyb. Zaznamenala nejhorší grandslamový výsledek v sezoně.

Fantastický úder Karolíny MuchovéVideo: sntv

První sadu svěřenkyně trenéra Tomáše Krupy prohrála v tie-breaku 3:7. Ve druhém setu přišla Nosková o první tři servisy a Putincevová získala vedení 4:1. Čtvrtfinalistka letošního Australian Open Nosková sice ještě snížila a za stavu 4:5 odvrátila tři mečboly. Vzápětí ale nevyužila brejkbol a Putincevová poté čtvrtou možnost na ukončení zápasu využila.