Medveděv zničil Menšíkova přemožitele a je ve čtvrtfinále US Open

Tenista Daniil Medvěděv postoupil na US Open hladce do čtvrtfinále. Pátý nasazený newyorský šampion z roku 2021 a loňský finalista porazil Portugalce Nuna Borgese, přemožitele Jakuba Menšíka ze 3. kola, za hodinu a 48 minut 6:0, 6:1, 6:3. Jeho dalším soupeřem bude vítěz duelu mezi světovou jedničkou Jannikem Sinnerem a Tommym Paulem.

Daniil Medveděv bez problémů postoupil do čtvrtfinále US Open

Medveděva nezastavilo ani nečekané přerušení zápasu, které si ve třetím setu vynutil výpadek elektronického hlášení autů. Poruchu, kvůli níž se zastavilo všech 15 právě probíhajících duelů v areálu Flushing Meadows, se podařilo po několika minutách odstranit.

Ruský tenista získal úvodní dva sety za necelou hodinu. Ve třetím sice poprvé v zápase přišel o servis a prohrával 1:2, po pauze ale okamžitě vyrovnal a další komplikace už nepřipustil.