Djokovič postoupil na US Open do třetího kola, jeho krajan skrečoval

Srbský tenista Novak Djokovič postoupil na US Open do 3. kola. Jeho soupeř a krajan Laslo Djere utkání za stavu 6:4, 6:4, 2:0 z pohledu Djokoviče kvůli zranění skrečoval. Sedmatřicetiletý rodák z Bělehradu tak dál živí šanci na první grandslamový titul v sezoně a rekordní 25. v kariéře.

Srbský tenista Novak Djokovič ve druhém kole US Open

Úřadující šampion Djokovič zatím neztratil v New Yorku set a uspěl v osmém zápase po sobě. Před turnajem na betonových dvorcích ve Flushing Meadows vyhrál také olympijské hry v Paříži, díky čemuž zkompletoval tzv. Golden Slam. V dalším kole narazí na nasazenou osmadvacítku Alexeie Popyrina z Austrálie.

Čtyřnásobný vítěz US Open Djokovič svedl vloni v New Yorku s Djerem pětisetovou bitvu, při níž otočil nepříznivý vývoj z 0:2 na sety. Tentokrát ale otevřel utkání proti o osm let mladšímu krajanovi lépe. První set získal díky brejku v desáté hře a ve druhé sadě zvrátil nepříznivý stav 2:4.

Djere, který si na konci druhé sady vzal oddechový čas na ošetření spodní části zad, ještě nastoupil do třetího setu. Poté, co ale přišel znovu o servis a prohrával 0:2, utkání definitivně vzdal.