Djokovič zahájil US Open výhrou nad Albotem, uspěla také Sabalenková

Srbský tenista Novak Djokovič vykročil úspěšně za obhajobou titulu na US Open a ziskem rekordního 25. grandslamu. V 1. kole porazil na betonových dvorcích v New Yorku Moldavana Radua Albota 6:2, 6:2, 6:4. Uspěla také loňská finalistka, Běloruska Aryna Sabalenková, která zdolala Australanku Priscillu Honovou dvakrát 6:3.

Novak Djokovič slaví postup do druhého kola US Open

Sedmatřicetiletý Djokovič může triumfovat na US Open popáté v kariéře. Ve Flushing Meadows si připsal 89. vítězství, čímž vyrovnal na druhém místě historického žebříčku Švýcara Rogera Federera. Více výher ve dvouhře má jen Američan Jimmy Connors (98).

Druhý hráč světa Djokovič vyhrál také sedmý zápas za sebou a navázal na vystoupení z olympijských her v Paříži, kde zkompletoval díky zlaté medaili tzv. Golden Slam. O tři roky mladšího Albota, kterému patří ve světovém žebříčku 138. místo, porazil za dvě hodiny a osm minut. V utkání přišel jednou o servis, soupeře naopak šestkrát „brejkl“. V dalším kole se utká s krajanem Laslem Djerem.

Novak Djokovič v prvním kole US Open

„Začátky jsou vždycky výzva, zvlášť když jste nehráli na tomhle povrchu pět, šest měsíců. Navíc jsem se naposledy představil na olympiádě na antuce a před US Open jsem nehrál žádný oficiální zápas. Takže očekávám, že to v prvních kolech bude náročnější. Snad se budu každým dnem zlepšovat,“ uvedl Djokovič.

Také Sabalenková zahájila poslední grandslamový turnaj sezony bez ztráty setu. Australskou kvalifikantku Honovou přehrála v počtu vítězných míčů 27:12. „I když jsem nehrála svůj nejlepší tenis, bojovala jsem o každý bod. Ona hrála velmi agresivně, nebyla to jednoduchá soupeřka na první kolo,“ uvedla dvojnásobná vítězka Australian Open, jež před příjezdem do New Yorku vyhrála turnaj v Cincinnati. V další fázi narazí na Italku Luciu Bronzettiovou.