Tenista Macháč vypadl na Masters v Montrealu v prvním kole

Český tenista Tomáš Macháč při prvním startu po olympijských hrách v Paříži, kde získal zlato v mixu, vypadl na turnaji Masters v Montrealu hned v úvodním kole. S Alexeiem Popyrinem z Austrálie prohrál 3:6 a 4:6.

Tomáš Macháč na snímku z olympijských her v Paříži

Macháč v prvním setu nabral ztrátu 1:4 a soupeř výhodu udržel. Ve druhé sadě se naopak třiadvacetiletý Čech po brejku ujal vedení 2:0, ale Popyrin čtyřmi gamy za sebou skóre otočil.

Za stavu 3:5 poté bylo při Macháčově výhodě na servisu utkání na několik minut přerušeno. Důvodem byly zdravotní potíže jednoho z fanoušků a následný zásah zdravotníků.

Macháč po rozehrání sice snížil na 4:5, ale Popyrin drama nepřipustil a vzápětí při vlastním servisu utkání ukončil. Český tenista prohrál šestý z posledních osmi zápasů ve dvouhře.