Článek
Turnaj mistrů se koná od roku 1970. Poprvé se hrál v Tokiu, Londýn je organizátorem od roku 2009 a budou tam ještě dva ročníky. Předtím se elita loučila se sezonou například v Šanghaji, Houstonu nebo Sydney.
Od listopadu 2021 bude pět ročníků dějištěm turínská aréna Pala Alpitour s kapacitou 15.000 míst, která byla postavena pro hokejový olympijský turnaj (2006) a sídlí nedaleko Olympijského stadionu.
TUTTO VERO
😍 I migliori 8 tennisti del mondo a Torino per le #ATPFinals dal 2021 al 2025!
🌟 La città italiana sarà la nuova sede del Masters finale dell'@ATP_Tour fino al 2025! 🌟#tennis pic.twitter.com/3eHin9c4W7
— SuperTennis TV (@SuperTennisTv) 24. dubna 2019
"V Itálii bude ATP Finals poprvé v padesátileté historii. A Turín bude patnáctým pořadatelským městem," uvedla Mezinárodní tenisová asociace v prohlášení. Společně s italským městem byla v užším výběru kandidátů ještě čtveřice Londýn, Manchester, Singapur a Tokio.
Nejúspěšnějším hráčem Turnaje mistrů je šestinásobný vítěz Švýcar Roger Federer. Dotace bude v roce 2021 rekordních 14,5 milionu dolarů.
ATP Finals in Turin...
@LaStampa https://t.co/8E4q1rTfWo
— anthony massari (@anthonym466) 24. dubna 2019
V Itálii se momentálně koná také závěrečný turnaj sezony pro tenisty do 21 let, takzvaný Next Gen Finals hostí Milán. A země usiluje i o další velké sportovní akce.
Vláda už poskytla záruky kandidatuře Milána a Cortiny d'Ampezzo na pořádání zimních olympijských her v roce 2026, o čtyři roky dříve se v Římě utkají nejlepší golfisté o Ryder Cup.
Pro tenisový Turnaj mistrů vláda přislíbila 78 milionů eur. "Bez její pomoci by to nebylo možné," uvedl šéf italského svazu Angelo Binaghi. Rád by v Turíně viděl v akci i domácího hráče. Naději Italům dává například Fabio Fognini, nedělní překvapivý vítěz Masters v Monte Carlu, nebo Marco Cecchinato, senzační semifinalista loňského French Open.