Článek
A co přesně francouzskému trenérovi, který vedl mezi roky 2012-2022 Serenu Williamsovou, vadí? Je to způsob tenisu, kterým devatenáctiletý mladíček v prosluněném Miami mimochodem vyřadil tři soupeře z TOP 10.
Prostějovský rodák se opíral o dělové podání, celkem zapsal úctyhodných 111 es za šest zápasů, další kopu fiftýnů posbíral jako přímé body z podání (soupeř podání nevrátí do kurtu - pozn. aut.).
Mouratoglou pár dní po Menšíkově životním úspěchu zveřejnil video, kde reaguje na slova Toniho Nadala, strýce a trenéra legendárního Rafaela Nadala, který v minulosti navrhoval, aby se povrchy kurtů ještě více zpomalily. To by zapříčinilo delší výměny a zmenšil by se dopad podání na celkový výsledek.
„Já s ním souhlasím. Hlavně v tom, že máme v tenise až příliš es a vítězných míčů z podání. Přicházejí vysocí hráči s drtivým podáním. Tenis tím trpí, škodí mu,“ uvedl Mouratoglou.
Není to však zdaleka poprvé, co současný kouč Naomi Ósakaové mluví o inovaci tenisových pravidel. Mouratoglou je jedním ze zakladatelů série exhibičních turnajů Ultimate Tennis Showdown (UTS).
Ta se hraje podle speciálních pravidel a mimo jiné prý podle Mouratogloua řeší problém s obrovským vlivem servisu na vývoj zápasu. „Zavedli jsme v UTS hru na pouze jedno podání. Rázem ubylo es a vítězných míčů ze servisu a přibylo delších výměn, které všichni tak rádi sledujeme,“ dodal Francouz.