TENIS ONLINE: Siniaková bojuje o semifinále, první set patří české hráčce

Válcuje soupeřku za soupeřkou. České tenistce Kateřině Siniakové sedí role jedničky, která jí byla přidělena pro turnaj v čínském Kuang-čou. Dnes ji čeká boj o semifinále, ve kterém se střetne s  Bernardou Peraovou. Její šance na postup mezi nejlepší čtyři zvyšuje kromě formy také fakt, že s touto Američankou má výrazně kladnou bilanci. Zápas můžete sledovat v podrobné online reportáži od 7:00 na Sport.cz

Kateřina Siniaková na archivním snímku.

Kateřina Siniaková (48. na světě) připomíná parní válec. V prvním kole jí přichystal los Petru Martičovou. Chorvatce povolila pouze tři gamy. Za hodinu a pět minut bylo vymalováno. Olympijská vítězka ve smíšeném deblu své fanoušky napínala, protože využila až sedmý mečbol.

Druhá runda už byla o něco těžší a také delší. I když o čtrnáct minut. Narazila na šťastnou poraženou z kvalifikace Alyciu Parksovou. Američanku zdolala 6:1, 6:4. Suma sumárum. Dohromady za dvě utkání prohrála pouhých osm gamů. A především neztratila ani jeden svůj servis.

Rodačka z Hradce Králové prožívá vydařenou druhou polovinu letošního roku. Může pochlubit označením deblová světová jednička. Nicméně v singlu zaznamenala svoje teprve čtvrté letošní čtvrtfinále. A do semifinále se probojovala pouze jednou. Konkrétně v srpnu na podniku v Clevelandu.

Dnes bude mít další pokus. Cestu se jí pokusí zatarasit Bernarda Peraová. Ani hráčka, která figuruje na 79. místě světového žebříčku, se na turnaji v Kuang-čou nijak neunavila. Mezi nejlepší osmičku prošla po dvou hladkých výhrách. Nejdříve povolila jen tři gamy divoké kartě Alexandře Ealaové z Filipín. Poté dovolila pouze o jeden gam více domácí Čang Šuaj.

Osmadvacetiletá Siniaková může jít do zápasu s vysokým sebevědomím. Ve vzájemných měřeních sil totiž silně dominuje, když vede 5:1.  Navíc dva ze svých pěti titulů na okruhu WTA získala právě na čínském území.