Světová jednička Sinner je v Cincinnati ve finále, čeká ho domácí Tiafoe

První hráč světa Jannik Sinner postoupil do finále turnaje Masters v Cincinnati. Italský tenista navzdory problémům s pravou kyčlí v neděli porazil 7:6, 5:7 a 7:6 Němce Alexandera Zvereva. V boji o titul ho čeká nenasazený Američan Francis Tiafoe, osmifinálový přemožitel českého tenisty Jiřího Lehečky. Tiafoe v semifinále vyhrál 4:6, 6:1 a 7:6 nad Dánem Holgerem Runem.

Italský tenista Jannik Sinner během duelu s Alexanderem Zverevem

Vítěz Australian Open Sinner, který je letos se čtyřmi turnajovými tituly na okruhu ATP nejúspěšnějším tenistou, v semifinále proti turnajové trojce Zverevovi chvílemi kulhal, ale zdravotní problémy překonal. Ve třetím setu v rozhodujícím tie-breaku dominoval, vyhrál ho 7:4. „Hodně to pro mě znamená. Pokud jde o fyzickou stránku, tak se musím zlepšit, protože pokud chci vyhrát grandslam nebo větší titul, musím být rozhodně v lepší formě,“ řekl po vítězném zápase Sinner. Kvůli problémům s pravou kyčlí italský tenista na jaře přišel o velké turnaje v Madridu a v Římě.

Do největšího finále kariéry postoupil Američan Tiafoe. Po prohraném prvním setu otočil semifinálový duel s patnáctým nasazený Runem. V rozhodující třetí sadě Tiafoe prohrával už 2:5, ale skóre vyrovnal, přičemž v desáté hře při vlastním servisu odvrátil dva mečboly. Zkrácenou hru následně vyhrál 7:4 a jako první Američan od Johna Isnera v roce 2013 se dostal v Cincinnati do finále.