Nadal po vynechaném Wimbledonu znovu na scéně. Zažil návrat po 19 letech, zahraje si i s Borgem

Španělský tenista Rafael Nadal se v rámci přípravy na olympijské hry přihlásil i do čtyřhry na turnaji v Bastadu, na němž startuje po 19 letech. Na švédské antuce hraje na divokou kartu s Norem Casperem Ruudem a společně zvládli zápas prvního kola. Druhý nasazený pár Guido Andreozzi, Miguel Angel Reyes-Varela porazili 6:1, 6:4.

Španěl Rafael Nadal v akci ve čtyřhře s Norem Casperem Ruudem.

Nadal v Bastadu získal titul v roce 2005 po finálové výhře nad Tomášem Berdychem coby devatenáctiletý a od té doby turnaj nehrál. Nyní se na sever Evropy vrátil a absolvoval tu první zápas na okruhu ATP Tour od květnové porážky v úvodním kole Roland Garros.

Ve dvouhře ho v úterý čeká v 1. kole Leo Borg, syn švédské legendy Björna Borga.

Španěl Rafael Nadal (vpravo) a Nor Casper Ruud v Bastadu.

Osmatřicetiletý Nadal, kterého v jeho zřejmě poslední sezoně kariéry trápí zdravotní problémy, vynechal Wimbledon, aby si nemusel zvykat na jiný povrch a neriskoval zranění. Nyní je jeho hlavním cílem start na olympijském turnaji, který budou hostit antukové kurty v areálu Roland Garros. Na pařížském grandslamu získal rekordních 14 titulů.