Článek
Sinner, Djokovič, nebo snad Medveděv? Největším soupeřem nejmladší světové jedničky v historii je především její zdraví, které jí už několikrát udělalo pořádný škrt přes rozpočet. Na madridský turnaj, jehož poslední dva ročníky Alcaraz ovládl, se vrátil po měsíční pauze, kdy léčil problémy s předloktím. A zdaleka se nejednalo o první trable, které mladého tenistu během krátké kariéry potkaly.
V souboji s o šest let starším Rusem zvládl Alcaraz, hnán plnými tribunami, první set, v dalších již ale kraloval precizní Rubljov. Rodák z Moskvy přitom v posledních měsících nezažíval zrovna povedené období, když vypadl čtyřikrát za sebou v prvním kole. Dvakrát se na tom podíleli i Češi Jiří Lehečka v Indian Wells a Tomáš Macháč v Miami.
Na madridské oranžové drti se však Rubljov rozjel, postupně si poradil se třemi soupeři, tím čtvrtým se stala právě světová trojka Carlos Alcaraz. „Hrál skvěle, fantasticky podával. Dal mi jen málo příležitostí, abych mohl se zápasem něco udělat. Nedokázal jsem ho dostat pod tlak, on naopak hrál údery ve výborných pozicích, bylo strašně obtížné s tím něco dělat,“ vysekl svému soupeři poklonu Španěl.
— Carlos Alcaraz Brasil (@carlosalcarazbr) May 1, 2024
Po posledním míči utkání však rodák z El Palmar neudržel slzy, které však byly důsledkem především zdravotních problémů, kvůli kterým musel vynechat antukové podniky v Monte Carlu a Barceloně. „Pokaždé, když se snažím zahrát forhend, myslím na to předloktí a to není dobře. Chci hrát v Římě, ale ne s tou bolestí, ne s myšlenkami na předloktí,“ říkal smutný Alcaraz.
Na dvojnásobném grandslamovém šampionovi se podle jeho slov podepsala i téměř tříhodinová bitva z osmifinále se Struffem. „Na konci třetího setu už to bylo znát, nemohl jsem hrát forhend s plnou intenzitou. Ale doufám, že v Římě už budu v pořádku,“ věří šampion.