Siniaková zvládla další třísetovou bitvu a v Clevelandu si zahraje čtvrtfinále

Kateřina Siniaková si zahraje čtvrtfinále na tenisovém turnaji v Clevelandu, který je generálkou na poslední grandslam sezony US Open. Po další třísetové bitvě olympijská vítězka ve smíšené čtyřhře udolala Španělku Jessicu Bouzasovou 2:6, 6:4 a 7:6. Třetí nasazená Češka, jež v úvodním kole otočila zápas ze stavu 1:5 ve třetím setu, slavila postup po dvou hodinách a 36 minutách.

Kateřina Siniaková v utkání 2. kola Livesport Prague Open s Laurou Samsonovou. Archivní foto

Šestatřicátá hráčka světa Siniaková byla opět blízko vyřazení. V úterní bitvě s Japonkou Sajakou Išiiovou potvrdila roli favoritky až poté, co odvrátila tři mečboly a zachránila téměř ztracený zápas. Dnes s Bouzasovou prohrávala v úvodu 0:4, ve druhém setu byla neustála o brejk pozadu a v třetí sadě ztrácela už 3:5.

Tie-break s 80. hráčkou žebříčku ale Siniaková zvládla suverénně. Od stavu 2:2 získala pět míčků. Postup tak slavila po divokém zápase, v němž udělala 13 dvojchyb a devětkrát ztratila servis. O semifinále si zahraje buď proti další Španělce Saře Sorribesové, nebo domácí Američance Peyton Stearnsové.