TENIS ONLINE: Siniaková zabojuje v Číně o finále, v cestě stojí mladá Srbka

Česká tenistka Kateřina Siniaková zabojuje o finále na turnaji v čínském Kuang-čou. V semifinále vyzve nasazená jednička Srbku Olgu Danilovičovou. Zápas začíná v 10:30 a Sport.cz vám z něj nabídne podrobnou online reportáž.

Kateřina Siniaková hraje v Číně o finále.

Osmadvacetiletá dvojnásobná olympijská vítězka zatím bez problému v Číně potvrzuje roli nasazené jedničky. Na turnaji ještě neztratila ani set. V první kolem povolila Chorvatce Martičové pouze tři gemy, následně vyřadila i Američanku Parksovou. Naposledy si česká tenistka poradila s další americkou hráčkou Peraovou, se kterou se nadřela nejvíc. Sedmdesátou devátou tenistku světa porazila 6:4 a 7:5.

Podobnou cestu turnajem měla i Siniakové soupeřka v semifinále Danilovičová. Ani třiadvacetiletá Srbka neztratila v Číně set, v prvním kole si poradila s o 21 míst výše postavenou Erikou Andreevovou. Ve druhém pak srbská tenistka deklasovala nasazenou pětku Francouzku Parryovou, které navíc povolila jen jeden game a v druhé sadě jí nadělila nepopulárního kanára. Ve čtvrtfinále pak skončila na raketě Danilovičové thajská tenistka Sawangkaewová.

Česká tenistka se s Danilovičovou utká vůbec poprvé v kariéře. Siniaková má v semifinále na turnajích WTA pozitivní bilanci 10:8, navíc vyhrála pět z posledních sedmi. Čínské kurty osmadvacetileté Češce sedí, v semifinálové fázi je tam stoprocentní. Naposledy brala triumf v této zemi loni v Nanchangu.

Siniaková je v Kuang-čou ve hře i ve čtyřhře, s domácí Šuaj Čang postoupila už do finále, které je na programu v neděli.