TENIS ONLINE: Skvělá Siniaková trápí favoritku. Muchová i Macháč slaví

Česká tenistka Kateřina Siniaková čelí v osmifinálové bitvě v čínském Ning-po světové jedenáctce Rusce Darji Kasatkinové. Z duelu, jenž začal v 11:20 nabízí web Sport.cz podrobnou online reportáž, aktuálně probíhá druhý set, první sadu opanovala Češka poměrem 6:1. Prvním kolem se dnes dopoledne prokousala Karolína Muchová, která porazila Australanku Olivii Gadeckiovou 6:3, 7:5. Tomáš Macháč v prvním kole v kazašském Almaty porazil domácího Timofeje Skatova 6:3, 6:4.

Česká tenistka Kateřina Siniaková na archivním snímku

Dvojnásobná olympijská šampionka Siniaková si v prvním kole poradila s Polkou Magdou Linettovou 6:2, 6:4. V osmifinále ji ale čeká daleko náročnější zkouška, jedenáctá hráčka žebříčku Kasatkinová.

Na ruskou tenistku ale nemá devítinásobná grandslamová vítězka ve čtyřhře příliš pozitivních vzpomínek, zatím se na okruhu WTA potkaly pětkrát, královehradecká rodačka se z výhry radovala pouze jednou.

Muchová do zápasu, který se měl hrát už v úterý, ale byl přeložen kvůli dešti, vstoupila brejkem a úvodní set získala za 36 minut. Ve druhé sadě osmadvacetiletá Češka otočila skóre 1:3 a za stavu 6:5 při soupeřčině podání rozhodla o vítězství.

Ve druhém kole nastoupí proti Cristianové, která se do hlavní soutěže dostala po odstoupení nemocné olympijské šampionky Čeng Čchin-wen. S šestadvacetiletou Rumunkou se Muchová už letos utkala, před dvěma týdny ji porazila na cestě do finále v Pekingu.

Macháč sice začal zápas ztrátou podání, sám pak ale soupeři z konce druhé stovky žebříčku dvakrát sebral servis a získal první sadu. Ve druhém setu stačil 25. hráči světa k vítězství jediný brejkbol za stavu 1:1 a duel ukončil stylově esem.

Ve druhém kole bude pětadvacetiletý Macháč znovu jasným favoritem. Čtyřiadvacetiletému Žukajevovi, který stejně jako Skatov v Almaty startuje díky divoké kartě od pořadatelů, patří v pořadí ATP 213. příčka.