Siniaková postoupila v Clevelandu po velkolepém obratu

Kateřina Siniaková otočila v prvním kole turnaje v Clevelandu téměř ztracený zápas s Japonkou Sajakou Išiiovou. Česká tenistka v třetím setu prohrávala s osmnáctiletou kvalifikantkou už 1:5 a poté čelila třem mečbolům, sadu a utkání však získala v tie-breaku. Generálku na US Open tak olympijská vítězka ve smíšené čtyřhře zahájila vydřeným vítězstvím 6:7, 6:3 a 7:6.

Česká tenistka Kateřina Siniaková

Šestatřicátá hráčka světa Siniaková je v Clevelandu nasazenou trojkou, ale roli favoritky proti 284. tenistce žebříčku Išiiové splnila až po téměř tříhodinové bitvě. Osmadvacetiletá rodačka z Hradce Králové si připsala deset es, ale i deset dvojchyb, k tomu pětkrát přišla o servis.

V třetím setu byla Siniaková na hraně vyřazení, za stavu 3:5 čelila při podání soupeřky třem mečbolům, ziskem čtyř gamů za sebou dotáhla zápas do tie-breaku. V něm česká reprezentantka prohrávala 3:5, poslední čtyři body ale i díky trefě do pásky při mečbolu patřily jí.

Ve dvouhře se tak Siniaková radovala z výhry po třech předchozích porážkách a v druhém kole ji čeká Španělka Jessica Bouzasová.