Senzační jízda mladé Češky, Nosková srazila americkou hvězdu a zahraje si o titul!

Senzační jízda Lindy Noskové na turnaji v Monterrey pokračuje! Devatenáctiletá Češka srazila v semifinále světovou třináctku Američanku Emmu Navarrovou po dvouhodinové bitvě 7:6, 7:5 a zahraje si o svůj první titul na okruhu WTA. Ve finále na vsetínskou rodačku čeká Novozélanďanka Lulu Sunová, 57. hráčka žebříčku.

Linda Nosková si zahraje v Mexiku o titul

Linda Nosková má už nyní jistotu, že se ze současného 35. místa světového žebříčku posune do elitní třicítky, v live žebříčku jí patří 29. pozice. Maximem mladé Češky je 26. příčka, na které byla v červnu letošního roku.

Česká tenistka si zatím finále turnaje WTA zahrála dvakrát, na začátku loňské sezony nejdříve neuspěla v Adelaide proti Sabalenkové, v Praze ve Stromovce pak podlehla Japonce Hibinové.

V prvním setu semifinálového duelu s favorizovanou Američankou Navarrovou si obě tenistky držely servis a sada tak dospěla do tiebreaku. I ten měl dramatický průběh, Nosková však byla nakonec šťastnější, když využila pátý setbol, zkrácenou hru získala poměrem 9:7 a po hodině hry šla do vedení 1:0 na sety.

Druhý set ale začala lépe o čtyři roky starší Navarrová, když poprvé v zápase vzala své soupeřce podání a šla do vedení 2:0. S klidem hrající Noskovou však nepříznivý start nerozhodil a čtyřmi gamy v řadě se dostala blízko vítězství.

Čtvrtfinalistka letošního Wimbledonu ale ztrátu smazala a set opět mířil k dramatické koncovce. Rozhodující moment přišel za stavu 6:5 pro Noskovou, kdy Američanka nezvládla při svém servisu dovést sadu do tiebreaku a po setech 6:7 a 5:7 šla své české soupeřce gratulovat k postupu.

„Obě jsme hrály výborně. Nedala mi jediný míček zadarmo. Věděla jsem, že to bude dřina, a přesně tak to bylo,“ říkala po zápase šťastná vítězka.

Nosková bude v boji o titul čelit Novozélanďance a čtvrtfinalistce letošního Wimbledonu Lulu Sunové, která v semifinále porazila Rusku žijící a trénující v Říčanech Alexandrovovou 7:5, 3:6 a 7:6.  Se Sunovou se Nosková potkala před necelými dvěma týdny v prvním kole v Cincinnati a česká tenistka prohrála 4:6 a 6:7.