Sabalenková prodloužila vítěznou sérii ve Wu-chanu na 16 zápasů a je ve finále

Běloruskou tenistku Arynu Sabalenkovou dělí na turnaji ve Wu-chanu poslední krok od třetího titulu, o který se střetne s domácí hráčkou Čeng Čchin-wen. Nejvýše nasazená vítězka minulých dvou odehraných ročníků z let 2018 a 2019 zdolala v semifinále Američanku Coco Gauffovou po obratu 1:6, 6:4, 6:4 a přidala na turnaji 16. vítězství v řadě.

Aryna Sabalenková přijímá gratulace k postupu do finále od Coco Gauffové.

Turnajová čtyřka Gauffová, jež minulý týden ovládla po finálové výhře nad Karolínou Muchovou turnaj v Pekingu, vstoupila do zápasu ve velkém stylu a rychle se ujala vedení 5:0. Sabalenková si v úvodním setu nevypracovala jedinou šanci k brejku a za 28 minut o něj přišla.

Ve druhé sadě si naopak ani jedna z hráček až do šesté hry podání neudržela. Gauffová pak ale kapitulovala ještě dvakrát a koncovku pak nezvládla ani v rozhodující třetí sadě. Celkem nasbírala 21 dvojchyb, po devíti ve druhém a třetím setu, oproti dvěma soupeřky. A právě dvojchybou při mečbolu Sabalenkové zápas ukončila.

Vítězka letošního Australian Open a US Open se o 17. titul kariéry a čtvrtý letošní utká s vítězkou historicky prvního čínského semifinále na turnaji kategorie WTA 1000. Olympijská šampionka a pátá nasazená Čeng Čchin-wen v něm potvrdila roli favoritky a krajanku Wang Sin-jü porazila 6:3, 6:4.

Sabalenková a Čeng Čchin-wen se střetnou počtvrté v kariéře, ale poprvé jinde než na grandslamu. V loňském a letošním čtvrtfinále US Open a v letošním finále Australian Open vždy vyhrála Běloruska ve dvou setech. Dvaadvacetiletá Čeng Čchin-wen bude usilovat o čtvrtý titul.