Článek
Třiadvacetiletá tenisová hvězda se netají tím, že od svého vítězství na US Open v roce 2016 trpí depresemi a neumí se vypořádat s novináři na tiskových konferencích. Po odhlášení z Roland Garros se stáhla do ústraní, aby mohla regenerovat a připravovat se na olympijské hry.
I přes své křehké duševní zdraví ji však nevadí fotit se na obálky časopisů nebo dva a půl roku spolupracovat s filmaři, kteří natáčeli třídílný dokument o jejím životě pro společnost Netflix. Projekt, který produkoval částečně i hvězdný basketbalista LeBron James, není jen o tenisu, ale zejména o životě mladé sportovkyně zápasící s tíhou slávy.
Po vítězství nad Serenou Williamsovou na US Open v roce 2016 u Ósakaové nastal zlom. Stala se světovou jedničkou a nejspíš čekala, že když od malička tvrdě dřela na kurtu, bude od toho momentu vyhrávat jeden zápas za druhým, jenže to se nestalo. Prohry ji shazovaly na zem, byla z nich zklamaná a nevěděla přesně, co v takových momentech dělat.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Jejím mentorem byl legendární basketbalista Kobe Bryant, který před rokem tragicky zahynul po pádu vrtulníku. „Chtěla jsem mu napsat, jak se s takovou situací vypořádat, ale neudělala jsem to, abych nevypadala jako ztroskotanec... Teď už nebudu mít možnost s ním promluvit," dojatě vypráví v dokumentu.
Prozradila mimo jiné i to, že by spíše chtěla žít normální život, studovat a nebýt všude středem zájmů. „Narovinu... Tenis není nijak potřebný. Hraju ho, baví mě, ale jsou důležitější věci," říká Ósakaová.
❤️ @ESPYS pic.twitter.com/jiVRRhsG5s
— NaomiOsaka大坂なおみ (@naomiosaka) July 11, 2021
Fanoušci i bývalí tenisté jsou z jejího chování a přístupu k novinářům stále zmatení. Prý se cítí pod tlakem, ale co to znamená? Je ti třiadvacet, jsi zdravá, bohatá, tvoje rodina je v pohodě, tak jaký tlak?" reagoval například bývalý tenista Boris Becker. Je zřejmě otázkou času, zda se talentovaná tenistka rozhodne ukončit svou kariéru nebo se popasovat se svými démony a dostat se zpět na vrchol.