Článek
Nosková šlape jako hodinky. Na zmíněné pětistovce ve Spojených arabských emirátech vymazala z pavouku dvouhry Magdalenu Frechovou, světovou desítku Paulu Badosaovou i Magdu Linetteovou. Až v souboji o finále jí vystavila stopku Ashlyn Kruegerová. Jaký to kontrast oproti australské misi, kde vyhrála pouze jeden ze čtyř zápasů.
Na katarské tisícovce navazuje na své výkony. V prvním kole přejela nasazenou patnáctku Donnu Vekičovou i Julii Putincevovou. Po roce v Dauhá postoupila mezi šestnáct nejlepších.
V boji o čtvrtfinále ji ale čeká nejtučnější sousto sezony. Iga Šwiateková byla jako turnajová dvojka rovnou nasazená do druhého kola, kde si hravě poradila s Marií Sakkariovou, která se však trápí. Obhájkyně prvenství ale stále nemůže zapomenout na to, jak v semifinále nedávného Australian Open prohrála z mečbolu s Madison Keysovou. Už je pomalu frustrovaná z toho, že dlouho už nic velkého nevyhrála. Naposledy loňské French Open.
Nosková má s Polkou bilanci 1:4. Nicméně na loňském Australian Open ji senzačně vyřadila. V roce 2024 potkala Šwiatekovou hned čtyřikrát. V posledních dvou duelech v Miami a na finálovém turnaji BJK Cupu o výhře favoritky rozhodovala až třetí sada.
Tenisový turnaj žen v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 3,654.963 dolarů): |
---|
Dvouhra: - 3. kolo: |
15:30 NOSKOVÁ (ČR) - Šwiateková (2-Pol.) |
Tenisový turnaj mužů v Marseille (tvrdý povrch, dotace 767.545 eur): |
---|
Čtyřhra - 1. kolo: |
RIKL, NOUZA (ČR) - Schnaitter, Wallner (Něm.) 6:4, 6:4. |